دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۲
ذوب‌آهن اصفهان با تولید ریل، سرآمد بومی سازی در کشور است
جلسه هیات مدیره اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور با حضور اردشیر احمدزاده رییس اتحادیه، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان، مدیران عامل شرکت‌های قطار شهری سراسر کشور، ایمان فرهمندی رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از صاحب نظران عرصه حمل و نقل ریلی کشور به میزبانی شرکت قطار شهری مشهد، دوشنبه هشتم خردادماه برگزار شد.
کد خبر : ۲۷۰۳۴۶

ذوب‌آهن اصفهان با تولید ریل، سرآمد بومی سازی در کشور است

به گزارش بورس نیوز، مهدی کوهی، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این جلسه اظهار کرد: این مجتمع عظیم صنعتی از سالیان گذشته برای تولید ریل ملی سرمایه گذاری عظیم کرد و بر این اساس برخی از تجهیزات مورد نیاز تولید این محصول را از کشور آلمان وارد نمود. سپس با دانش و اندیشه تلاشگران کارخانه و بر اساس استاندارد جهانی، ریلی ملی به عنوان یک افتخار ملی در کانون صنعت فولاد کشور تولید شد و خودکفایی به یاد ماندنی در تاریخ صنعت کشور بر پایه شعار «ما می‌توانیم» به ثبت رسید تا کشور از واردات محصولی ارز بر بی نیاز شود.

وی افزود: ذوب‌آهن اصفهان از سالیان دور و در زمانی ریسک تولید ریل ملی را پذیرفت که کمتر مجموعه‌ای به تولید داخل فکر می‌کرد لذا می‌توانم بگویم این شناسنامه صنعت فولاد کشور، سرآمد تولید تولید داخل و الگویی عملیاتی برای سایر صنایع کشور در عرصه بومی سازی قلمداد می‌شود.

مدیرعامل شرکت تصریح کرد: امروز با افتخار اعلام می‌کنم بیش از ۱۳۰ هزار تن از این محصول استراتژیک با تلاش و کوشش همکارانم در ذوب‌آهن اصفهان تولید شده و در اقصی نقاط کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

کوهی با بیان اینکه هم اکنون ۶۷ هزار تن قرارداد فعال با شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور داریم، بیان کرد: دولت سیزدهم توسعه خطوط ریلی را سطح کشور به صورت ویژه در دستور کار قرار داده است و بر این اساس برای تامین ریل با ذوب‌آهن اصفهان قرارداد‌های بسیاری را منعقد نموده و همچنین در دست انعقاد دارد.

مدیرعامل این شرکت خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی، تولید ریل در داخل کشور را به عنوان یک دستاورد بزرگ معرفی نمودند و این رویکرد مقام معظم رهبری به مقوله «ساخت داخل» سبب شد، برنامه ریزی برای افزایش تولید این محصول استراتژیک در ذوب‌آهن اصفهان عملیاتی گردد.

ذوب‌آهن اصفهان یکه تاز تولید آرک معدن

 کوهی افزود: ذوب‌آهن اصفهان همچنین ۲۸ هزار تن آرک معدنی را نیز به معادن کشور تحویل داده و یکه تاز تولید این محصول است، محصولی که در ایمنی معادن، حرف اول را می‌زند.

وی گفت: در زمینه تولید چرخ و محور، سوزن ریل و سایر ملزومات صنعت حمل و نقل ریلی نیز ذوب‌آهن اصفهان عملکرد درخشانی داشته است و لذا می‌توانم بگوییم این مجتمع عظیم، صنعت تولید ریل به عنوان یک جریان خودکفایی که روز به روز شکوفاتر می‌شود را در داخل کشور بنیان نهاد و توسعه بخشید.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: شرکت راه آهن تهران و حومه، شهر‌های بهارستان، پرند، تبریز و ... نیز از ریل متروی ذوب‌آهن در خطوط ریلی خودشان استفاده کردند.

وی گفت: کل قرارداد ریل قطار شهری مشهد نیز در ذوب‌آهن تولید شده و آماده تحویل است.

محمدامین یوسف زاده، مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان نیز گفت: این مجتمع عظیم صنعتی هیچگاه کیفیت تولید را فدای کمیت نکرده است و سبد متنوع محصولات آن زینت بخش پروژه‌های عمرانی گوناگون کشور است.

وی افزود: تولید ریل در داخل کشور، زویایی بود که ذوب‌آهن اصفهان آن را در عمل به منصه ظهور رساند و نشان داد در جبهه تولید، این دانش و تجربه جوانان ایرانی است که حرف اول را می‌زند.

شایان‌ذکر است در این جلسه مدیران عامل شرکت‌های قطار شهری کشور نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

گفتنی است این رویداد تخصصی تا نهم خردادماه، ادامه دارد و ازجمله برنامه‌های جنبی آن می‌توان به بازدید از خطوط چهارگانه قطار شهری مشهد اشاره نمود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر