بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸
تولید فولاد ایران در دوره کرونا افزایش یافت
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، ایران دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان است که با تولید ۳۰.۶ میلیون تن توانست جزء سه کشوری باشد که در دوره همه‌گیری کرونا تولید سالانه خود را افزایش دادند.
کد خبر : ۲۷۰۳۷۰

فولاد ایران در دوره کرونا افزایش یافت

به گزارش بورس نیوز، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، ایران دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان است که با تولید ۳۰.۶ میلیون تن توانست جزء سه کشوری باشد که در دوره همه‌گیری کرونا تولید سالانه خود را افزایش دادند.

طبق آخرین داده‌های این انجمن جهانی، تولید فولاد در جهان در سال ۲۰۲۲ به ۱۸۷۸ میلیون تن رسید، کمی بیشتر از تولید پیش از همه‌گیری کویید ۱۹ که ۱۸۷۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ بود.

بر این اساس تولید فولاد درمقایسه با سال بعد از همه‌گیری کاهش قابل‌توجهی داشت، در آن زمان تولید فولاد به ۱۹۶۰ میلیون تن در سال رسیده بود تا با کاهش ۴.۲ درصدی درمقایسه با سال گذشته بزرگترین کاهش از سال ۲۰۰۹ و قبل از آن ۱۹۹۱، رقم خورده باشد.

در دوره کرونا بسیاری از تولیدکنندگان برتر فولاد جهان تولیدشان را کاهش دادند و فقط سه کشور از پانزده کشور برتر یعنی هند، ایران و اندونزی تولید سالانه خود را افزایش دادند.

همچنین بسیاری از دیگر کشور‌های تولیدکننده برتر فولاد، شاهد کاهش تولید سالانه بیش از ۵ درصد بوده‌اند و تولید ترکیه، ایتالیا، تایوان و ویتنام همگی کاهش دو رقمی را تجربه کرد.

فولاد یکی از اجزای بسیار مهم و حیاتی اقتصاد و صنعت مدرن است. فولاد برای ساخت و ساز، خودرو‌ها و بسیاری از لوازم و زیرساخت‌های دیگر که در زندگی روزمره ما استفاده می‌شود، ضروری است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر