بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
معاون بین الملل بانک صادرات گفت: تلاش ما بر این است که شبکه موجود بانکی بانک صادرات را به نحوی کارآمد کنیم که بتواند دغدغه صادرکنندگان و واردکنندگان در زمینه نقل و انتقالات پولی و جذب سرمایه در سطح منطقه و بین الملل را تسهیل کند.
کد خبر : ۲۷۰۶۳۵

مهدیان

داود مهدیان، معاون بین الملل بانک صادرات در گفتگو با بورس نیوز، درخصوص جذب سرمایه گذاری خارجی اظهار کرد: همان طور که می‌دانید تحریم‌های ظالمانه محدویت‌هایی را در جذب سرمایه گذاری خارجی و نقل و انتقالات پولی ایجاد کرده و این موضوع باعث شده روند جذب سرمایه گذاری خارجی با محدودیت مواجه شود.

وی افزود: بانک صادرات ایران در کشور‌های اروپایی، منطقه خلیج فارس و آسیای میانه گسترده‌ترین شبکه بانکی در خارج از کشور را داریم. بانک صادرات این توانمندی این را دارد که نسبت به جذب سرمایه گذار خارجی اقدام کند و شرکت‌هایی که علاقه‌مند به سرمایه گذاری در داخل کشور ایران هستند می‌توانند از ظرفیت بانک صادرات در این زمینه استفاده کنند.

معاون بین الملل بانک صادرات در این باره ادامه داد: یکی از محدودیت‌هایی که برای صادرکنندگان ایجاد شده، این است که دغدغه اصلی صادرکنندگان این است که کالای اصلی را صادر کند و وجه حاصل از صادرات را دریافت کند و به چرخه اقتصادی کشور برگرداند و رفع تعهد ارزی انجام دهد. بانک صادرات شبکه‌ای را در اختیار دارد که می‌تواند ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان را دریافت و به چرخه اقتصادی کشور برگرداند تا رفع تعهد ارزی صورت گیرد.

مهدیان بیان کرد: همه صادرکنندگان در بخش‌های مختلف اقتصادی در سطح خرد و کلان می‌توانند با انعقاد قرارداد بخش بین الملل بانک صادرات، مدیریت وجوه ارزی حاصل از صادرات را در اختیار بانک صادرات قرار داده تا بانک صادرات با استفاده از شبکه بانکی که دارد بتواند این سرویس را بدون ریسک در اختیار شرکت ها، اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دهد.

وی در خصوص مراوات بانک صادرات با سایر کشور‌ها بیان کرد: بانک صادرات در امارات ۸ شعبه، قطر ۲ شعبه، عمان ۲ شعبه، آسیای میانه، ازبکستان و لبنان ۵ شعبه دارد. سیاست بانک صادرات در حال تعامل حداکثری در زمینه نقل و انتقالات پولی با کشور‌های همسایه و از طریق کشور‌های همسایه بوده و با شبکه‌ای که در اختیار دارد این موضوع را تسهیل کرده و ظرفیت این شبکه در اختیار صادرکنندگان و واردکنندگان است که نیازمندی‌های خود را رفع کنند.

مهدیان درباره طرح‌های توسعه بانک صادرات خاطرنشان کرد: صرفا تلاش ما بر این است که شبکه موجود بانکی بانک صادرات را به نحوی کارآمد کنیم که بتواند دغدغه صادرکنندگان و واردکنندگان در زمینه نقل و انتقالات پولی و جذب سرمایه در سطح منطقه و بین الملل را تسهیل کند. تقویت این شبکه همواره در دستور کار بانک صادرات و شبکه بانکی است. همواره به طور مداوم این شبکه رصد می‌شود. نقاط ضعف آن احصا می‌شود و اقدامات لازم برای تقویب شبکه در حال انجام است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر