بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
تسلط بیت کوین به بازار بیش از ۵۰ درصد شد
بر اساس داده‌های تریدینگ ویو، در ساعت ۶ بعدازظهر ۱۹ ژوئن تسلط بیت‌کوین بر بازار به میزان بیش از ۵۰ درصد رسید.
کد خبر : ۲۷۰۹۷۰

به گزارش بورس نیوز، بر اساس داده‌های تریدینگ ویو، در ساعت ۶ بعدازظهر ۱۹ ژوئن تسلط بیت‌کوین بر بازار به میزان بیش از ۵۰ درصد رسید.

این رقم به این معنی است که ارزش بازار که ۱.۱ تریلیون دلار است نیمی از آن متعلق به بیت‌کوین است. بر اساس داه‌های کوین‌گکو، سرمایه فعلی بیت‌کوین ۵۱۹ میلیارد دلار است.

قابل توجه این است که تسلط بیت‌کوین بر بازار بیش از ۱۰.۵ درصد از ۲۷ نوامبر ۲۰۲۲ صعود کرده و سرمایه‌گذاران به دارایی‌های رمزنگاری پرچمدار، با توجه به بحران صرافی اف‌تی ایکس و در بحبوحه بررسی‌های نظارتی فزاینده به عنوان دارایی امن نگاه می‌کنند.

در حال حاضر، ارزش ترکیبی بیت‌کوین و اتریوم تقریبا ۷۰ درصد بازار رمزارز‌های دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

مایکل سیلور، یکی از بنیانگذاران مایکرواستراتژی، معتقد است که تسلط بازار بیت‌کوین در سال‌های آینده به بالای ۸۰ درصدخواهد رسید، زیرا افزایش فشار نظارتی از کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا باعث می‌شود که استیبل‌کوین‌ها و اکثر دارایی‌های رمزنگاری دیگر از بین بروند. کل صنعت رمزارز‌ها به یک صنعت متمرکز بر بیت‌کوین با شاید ۶ تا ۱۲ توکن اثبات کار دیگر تبدیل شود.

علاوه بر این، سیلور عدم ورود هر گونه «پول سازمانی بزرگ» به فضای رمزنگاری را به «سردرگمی و اضطراب» ناشی از ۲۵ هزار ارز رمزنگاری شده دیگر که خود را به عنوان جایگزین بیت‌کوین قرار داده‌اند، نسبت داده است.

وی افزود: بیت‌کوین سکه جهانی و کالای دیجیتال تایید شده جهانی در این صنعت است، بیت‌کوین تنها رمزارزی است که رئیس کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا، گری جنسلر آن را به عنوان یک دارایی برچسب‌گذاری کرده و در حال حاضر اعلام کرده است که در مجموع ۶۸ ارز رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند.

ارزش بیت‌کوین طی هفته گذشته بیش از سه درصد صعود کرده علیرغم اینکه شاخص ترس بازار رمزارز‌ها به بالاترین سطح خود در سه ماه اخیر رسیده است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۱۷ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۴۹ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۳۸ درصد افزایش داشته است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر