بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
سرمایه گذاری در معادن رشد تولید را رقم می‌زند
مدیرعامل هلدینگ صدرتامین گفت: سرمایه گذاری در معادنی مانند چادرملو سبب می شود مواد اولیه مورد نیاز سایر صنایع به شیوه پایدارتر، تامین گردد.
کد خبر : ۲۷۱۰۰۲

به گزارش بورس نیوز، اولین کنفرانس تامین مالی پروژه‌های حوزه معدن و صنایع معدنی با حضور مدیران عامل شرکت‌های فولادی، معدنی و جمعی از صاحب نظران این عرصه، سه شنبه سی ام خردادماه در محل هتل پارسیان برگزار شد.

امیرحسین نادری مدیرعامل هلدینگ صدرتامین به عنوان یکی از سخنرانان اصلی این کنفرانس، گفت: سرمایه گذاری در معادنی مانند چادرملو سبب می‌شود مواد اولیه مورد نیاز سایر صنایع به شیوه پایدارتر، تامین شود.

وی ادامه داد: بکارگیری چنین استراتژی‌هایی سبب می‌شود مواد اولیه داخلی در اختیار رشد تولید ملی قرار بگیرد و این رویکرد، تحریم‌های سایر کشور‌ها را نیز خنثی می‌نماید.

مدیرعامل هلدینگ صدرتامین مهمترین چالش بخش صنایع معدنی را تامین مالی این حوزه عنوان کرد و اظهار داشت: کشور ایران ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار بالایی در بخش معدن دارد، به عنوان مثال با داشتن بیش از ۶۰ نوع ماده معدنی در کشور این امکان وجود دارد که انواع تولیدات داخل روند رشد بهتری را تجربه نمایند.

نادری بخشی از مهمترین راهکار‌های تامین مالی حوزه معدن کشور را چنین عنوان کرد: در بخش بازار سرمایه انتشار اوراق، عرضه اولیه، مشارکت مردمی و افزایش سرمایه و همچنین در بخش نظام بانکی تامین مالی خارجی، قرارداد‌های مشارکتی و تامین مالی پروژه‌ای می‌تواند موثر واقع شود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر