بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
در بازارهای جهانی؛

صعود نغت ادامه دار شد

صعود نغت ادامه دار شد
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۵ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۷۲ دلار و ۷۱ سنت رسید.
کد خبر : ۲۷۱۲۴۷

به گزارش بورس نیوز، خبر کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا که حاکی از تقاضای بالا در بزرگترین مصرف کننده نفت دنیاست، قیمت این کالا را در روز چهارشنبه بالا برده است. اما نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشورمیزان این افزایش قیمت را محدود می‌کند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۵ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۷۲ دلار و ۷۱ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۴۱ سنت معادل ۰.۶۱ درصد افزایش، ۶۸ دلار و ۱۱ سنت معامله می‌شود.
نشانه‌های ادامه روند افزایش نرخ بهره در بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا باعث شد قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز گذشته حدود ۲.۵ درصد کاهش یابد.

 اطلاعات موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور حدود ۲.۴ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲۳ ژوئن کاهش یافته است. این در حالیست که تحلیلگران انتظار یک کاهش ۱.۷۶ میلیون بشکه‌ای را داشتند.

ذخایر بنزین آمریکا حدود ۲.۹ میلیون بشکه کاهش یافته است، در حالی که این رقم ۱۲۶ هزار بشکه پیش‌بینی می‌شد.

در زمینه عرضه، کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در روز سه شنبه گفت تورم بالا باعث می‌شود روند افزایش نرخ بهره ادامه داشته باشد. بالا رفتن نرخ بهره فعالیت‌های اقتصادی و تقاضا برای نفت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

همچنان انتظار می‌رود بازار نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی به خاطر اجرایی شدن کاهش تولید عربستان از ماه ژوئیه با کمبود مواجه شود.
از طرف دیگر، وزیر انرژی روسیه اعلام کرده هیچ کمبودی در مورد بنزین در بازار داخلی این کشور وجود ندارد. شرکت‌های نفت روسیه صادرات خود را کاهش و تولید را افزایش داده‌اند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.