چهارشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۳
انتشار گزارش پرداخت وام به کارکنان بانک مرکزی/ مشکلی در تأمین ارز نداریم
رئیس کل بانک مرکزی درباره اینکه جمع وام بانکی کارمندانش چه میزان بوده گزارشی ارائه نکرده است، اعلام کرد: گزارش پرداخت وام به کارکنان بانک مرکزی منتشر خواهد شد.
کد خبر : ۲۷۱۲۵۲

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی از افزایش ناظران در بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات خبر داد واظهار کرد: بر اساس صدور دستورالعمل مجدد بانک مرکزی، تعداد ناظران را افزایش دادیم و در بخشنامه هم آمده است که بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات خُرد اجازه درخواست بیش از یک ضامن را ندارند و اگر بانکی مرتکب تخلف شد، برخورد خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی درباره تسهیل پرداخت وام ازدواج گفت: وام ازدواج در دو ماهه اول امسال با تأخیر پرداخت شد. به همین دلیل در انجام وظایف نظارتی خود به موضوع ورود کرده و پرداخت را تسهیل کردیم که این روند ادامه دارد تا در باقی ماه‌های سال وام ازدواج به موقع پرداخت شود.

فرزین درباره برخی گزارش‌های منتشره درباره پرداخت وام‌های چند میلیاردی به کارمندان بانک‌ها توضیح داد: کارمندان بانک‌ها باید بر اساس آیین‌نامه مصوب سال گذشته ابلاغی دولت به بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی، تسهیلات بگیرند و این پرداخت‌ها نیز نیازمند تأیید دو نفر در دولت، یعنی رؤسای سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی است.

وی تصریح کرد: بانک‌های خصوصی برای پرداخت تسهیلات به کارکنان خود آیین‌نامه‌ای نداشتند، اما امسال در قانون مصوب شده که آیین‌نامه پرداخت تسهیلات به کارمندان، هم برای بانک‌های دولتی و هم بانک‌های خصوصی توسط بانک مرکزی طراحی و ابلاغ شود که این اقدام در بانک مرکزی اعمال شد و امسال بانک‌های خصوصی هم تابع آیین نامه قرار گرفتند.

رئیس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد: بر خلاف کارمندان دستگاه‌های اجرایی که می‌توانند از چند بانک وام بگیرند، کارمندان بانک مرکزی از هیچ مرجعی جز بانک مرکزی اجازه ندارند وام بگیرند و در واقع برای آن‌ها در این زمینه محدودیت قرار داده شده است.

فرزین در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه چرا بانک مرکزی درباره اینکه جمع وام بانکی کارمندانش چه میزان بوده گزارشی ارائه نکرده است، اعلام کرد: گزارش پرداخت وام به کارکنان بانک مرکزی منتشر خواهد شد.

وی درباره گشایش‌های اقتصادی در دولت سیزدهم گفت: به دلیل صادرات خوب غیرنفتی مشکل خاصی در تأمین ارز نداریم. اگر چه تحریم‌ها ممکن است ما را با تأخیر در کار مواجه کند، اما برنامه‌های ما در این زمینه با قوت ادامه دارد و امیدواریم شاهد اتفاق‌های خوبی باشیم.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
اعطای لوح، نشان عالی و تندیس ویژه بنیاد برکت به بانک صادرات ایران
​در اختتامیه همایش «تلاش با برکت» و با حضور رئیس کل بانک مرکزی انجام شد؛

اعطای لوح، نشان عالی و تندیس ویژه بنیاد برکت به بانک صادرات ایران

ارسال نظر