بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰
در بازارهای جهانی؛

فلز زرد نگران شد

فلز زرد نگران شد
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۹۱۸ دلار و ۸۱ سنت رسید.
کد خبر : ۲۷۱۴۱۴

به گزارش بورس نیوز، قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه در شرایطی که بازار‌ها منتظر سرنخ‌های بیشتری در مورد اقتصاد آمریکا در این هفته هستند تغییر ناچیزی داشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۹۱۸ دلار و ۸۱ سنت رسید.

پایین آمدن شاخص قیمت هزینه‌های شخصی در آمریکا که شاخص مورد نظر فدرال رزرو این کشوربرای بررسی شرایط اقتصاد است، تا حدی از قیمت طلا حمایت کرده، اما شاخص دلار افزایش یافته است.

شاخص تورم در آمریکا هنوز بالاتر از هدف ۲ بانک مرکزی قرار دارد که احتمالاً باعث می‌شود بانک مرکزی این کشور روند افزایش نرخ بهره را در کوتاه مدت ادامه دهد. 

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد و مانع افزایش قیمت این فلز گرانبها می‌شود.

قیمت طلا ۵ درصد در نیمه اول سال جاری میلادی افزایش داشت که نتیجه افزایش تمایل به خرید آن به عنوان یک پشتوانه ایمن در بحبوحه خراب شدن شرایط اقتصاد دنیا بود.

با وجود اینکه قیمت طلا در ماه مه به یک رکورد جدید رسید، اما دورنمای ادامه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باعث کاهش قیمت آن شد.

بهبود شرایط اقتصاد آمریکا و بالا رفتن تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی انتظار رکود در سال جاری میلادی را کاهش داده و تمایل برای خرید طلا را هم پایین آورد. از طلا همواره به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در بحران‌های اقتصادی یاد می‌شود.

قیمت نقره امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۴ سنت رسید و پلاتین با ۰.۳۳ درصد افزایش ۹۰۹ دلار و ۲۶ سنت معامله می‌شود.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
نخستین کاهش قیمت فصلی طلا
با انتظار افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا؛

نخستین کاهش قیمت فصلی طلا

قیمت طلا ثابت ماند
در بازارهای جهانی؛

قیمت طلا ثابت ماند

ارسال نظر