بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
حضور همراه اول در اجلاس وزرای ارتباطات اکو با محوریت ارائه راهکارهای هوشمندسازی
همراه اول با محوریت ارائه «راهکارهای هوشمندسازی» و معرفی «پلتفرم‌های دیجیتال» خود در سومین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان اکو حاضر می‌شود.
کد خبر : ۲۷۱۷۶۸

به گزارش بورس نیوز، سومین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور‌های عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) از فردا چهارشنبه ۲۱ تا ۲۲ تیر ۱۴۰۲ با حضور همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار می‌شود.

همراه اول در این اجلاس که با هدف توسعه همکاری‌های دو و چند جانبه بین کشور‌های عضو اکو برگزار می‌شود، در راستای چشم انداز خود که «تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکار‌های هوشمند با هدف توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال» است، در فضای نمایشگاهی آن حضور دارد.

از سوی دیگر با توجه به نگاه حاکمیت به اپراتور اول ارتباطی کشور به عنوان «لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال»، همراه اول با مأموریت تحقق رویای دیجیتال اقدام به حضور با محوریت ارائه «راهکار‌های هوشمندسازی» و معرفی «پلتفرم‌های دیجیتال» کرده است؛ بنابراین در حاشیه این رویداد ضمن عرضه سرویس‌های آواک، راهکار‌های هوشمند، پلتفرم شاد و رومینگ بین الملل اپراتور اول ارتباطی کشور، آخرین دستاورد‌های این اپراتور در مسیر تحول دیجیتال معرفی و همچنین ظرفیت‌های لازم در حوزه سرویس دهی به کشور‌های عضو اکو مخصوصا در تکنولوژی‌های نوین ارتباطی نیز ارائه می‌شود.

تحول دیجیتال ابتکاری استراتژیک است که سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا از قدرت فناوری در راستای رشد، نوآوری و موفقیت پایدار استفاده کنند و اپراتور‌های تلفن همراه به واسطه ارائه اتصال، سرویس اینترنت، سبد خدمات دیجیتال، تأمین زیرساخت اینترنت اشیاء، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، شبکه یکپارچه و در اختیار داشتن بیگ دیتا نقش کلیدی و مهمی در مسیر تحول دیجیتال دارند.

گفتنی است، سازمان همکاری اقتصادی ۵۲ سال پیش با همکاری سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان تشکیل شد و در حال حاضر ایران به عنوان یکی از بنیانگذاران سازمان همکاری اقتصادی اکو در کنار کشور‌های افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان قرار دارد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر