يکشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
دبیر انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران:

ادامه ممنوعیت واردات برنج از مرداد تا آبان ماه

ادامه ممنوعیت واردات برنج از مرداد تا آبان ماه
اخیرا اخباری مبنی بر انتشار لغو ممنوعیت واردات منتشر شده که انتشار چنین اخباری نتیجه‌ای جز بر هم زدن نظم بازار و تعادل در تامین و عرضه برنج ندارد.
کد خبر : ۲۷۱۸۵۴

به گزارش بورس نیوز، مسیح کشاورز، دبیر انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران با اشاره به اینکه ممنوعیت فصلی واردات برنج همچنان پابرجاست، اظهار کرد: اخیرا اخباری مبنی بر انتشار لغو ممنوعیت واردات منتشر شده که انتشار چنین اخباری نتیجه‌ای جز بر هم زدن نظم بازار و تعادل در تامین و عرضه برنج ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه چند روزی بیشتر تا آغاز ممنوعیت فصلی واردات برنج نمانده انتشار چنین اخباری فعالیت واردکنندگان را کند می‌کند. زیرا آن‌ها باید در این مدت باقی‌مانده تمامی برنج‌های موجود در گمرک را ترخیص کنند بنابراین مجبور هستند کرایه بیشتر داده و کارگر بیشتری بگیرند در غیر این صورت برنج‌ها ۴ ماه در انبار می‌مانند و هزینه‌های انبارداری مشمولشان شده یا عودت داده می‌شوند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران اضافه کرد: وقتی برنج در روال عادی وارد بازار نشود و به دوره ممنوعیت بخورد و به طور کل وارد بازار نشود بازار با کمبود و گرانی مواجه خواهد شد و واسطه‌ها به دنبال این موضوع هستند.

کشاورز تصریح کرد:درخواست کاهش دوره ممنوعیت فصلی واردات برنج را داشتیم که هنوز در دولت با آن موافقت نشده است.

وی گفت: ممنوعیت واردات برنج از ابتدای مرداد تا پایان آبان‌ماه به مدت ۴ ماه برقرار است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر