چهارشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۱
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

لایحه ترمیم حقوق کارکنان ارائه نشده است

لایحه ترمیم حقوق کارکنان ارائه نشده است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ترمیم حقوق کارکنان دولت در نیمه دوم سال مستلزم رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی است و دولت باید لایحه ارائه دهد.
کد خبر : ۲۷۱۹۸۳

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به نظام هماهند پرداخت و همسان سازی حقوق‌ها در لایحه برنامه هفتم اظهار کرد: نظام پرداخت مدت هاست که مرده و نای حرکت ندارد و هرکس هر میزان حقوق دریافت می‌کند، ناراضی است. معتقدم دولت باید نظامی را باید ایجاد کند که رضایت حداقلی در این باره داشته باشیم و بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی احساس آرامش بیشتری را داشته باشند. 
 
وی افزود: ما این راه بر اساس برنامه ششم مصوب کردیم و به کمیسیون تلفیق فرستادیم، در کمیسیون تلفیق تصویب شود و به صحن علنی مجلس بیاید تا گام بلندی در جهت عدالت اجتماعی و بهبود معیشت کارکنان دولت به ویژه بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی به وجود بیاید.
 
حاجی بابایی درباره ترمیم حقوق کارکنان دولت در نیمه دوم سال، تصریح کرد: این موضوع از مواردی است که مستلزم رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی است و دولت باید لایحه ارائه دهد و هنوز چیزی در این باره به مجلس ارائه نشده است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر