يکشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
سکه طلا و سیمان در جایگاه نخست معاملات بازار گواهی سپرده
بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا در هفته منتهی به ۳۰ تیر ۱۴۰۲، تمام سکه طلا از لحاظ ارزش معاملات و سیمان از نظر حجم معاملات برتر از سایر دارایی ها، در جایگاه نخست ایستاد.
کد خبر : ۲۷۲۰۷۶

به گزارش بورس نیوز، بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران در هفته منتهی به ۳۰ تیر ۱۴۰۲ میزبان معامله بیش از ۸ میلیون و ۸۷۷ ورق بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ۴۶۷ میلیارد تومان بود که افزایش ۱۴ درصدی در حجم و ۷ درصدی در ارزش نسبت به دو هفته قبل داشت. تمام سکه طلا از لحاظ ارزش معاملات و سیمان از نظر حجم معاملات برتر از سایر دارایی ها، در جایگاه نخست ایستاد.

به گزارش کالاخبر، ۸ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۹۷۴ ورق بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ۴۶۷ میلیارد تومان در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالا در هفته گذشته معامله شد.

در هفته منتهی به ۳۰ تیر ۱۴۰۲ بیش از ۷۹۱ هزار گواهی سپرده تمام سکه طلا به ارزش بیش از ۲۱۹ میلیارد تومان منعقد شد که این دارایی پایه، با سهم ۹ درصدی در حجم و ۴۷ درصدی در ارزش، جایگاه سوم را در حجم و نخست را در ارزش به خود اختصاص داد.

در جریان معاملات هفته گذشته، ۳۳۰ هزار و ۴۶۹ اوراق گواهی سپرده شمش طلا در حالی منعقد شد که این دارایی پایه ارزش ۱۰۱ میلیارد تومان را ثبت کرد.

اوراق مبتنی بر شمش طلا سهم ۴ درصدی در حجم معاملات و سهم آن از ارزش معاملات ۲۲ درصد بود و بعد از تمام سکه در جایگاه دوم جای گرفت.

سیمان با ثبت معامله ۵ میلیون و ۲۶ هزار گواهی سپرده، رتبه نخست از نظر حجم را به ثبت رساند و ارزش معاملات این دارایی ۵.۱۶ میلیارد تومان شد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات ۵۶ درصد بود که از لحاظ حجم در جایگاه نخست ایستاد.

ارزش معاملات ۲ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۱۵۴ گواهی سپرده زعفران ۱۰۰میلیارد تومان بود و ارزش معاملات ۳۲۵ هزار و ۳۵۱ گواهی سپرده شیشه نیز ۴۱.۸ میلیارد تومان شد. زعفران از نظر حجم با سهم ۲۷ درصدی در جایگاه دوم و از نظر ارزش با سهم ۲۱ درصدی در رتبه سوم ایستاد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر