شنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران:

موانع بین‌المللی شدن بورس تهران برداشته شد

موانع بین‌المللی شدن بورس تهران برداشته شد
زمینه بین‌المللی شدن بورس تهران با پیوستن جمهوری اسلامی به سازمان همکاری‌های شانگ‌های فراهم شد.
کد خبر : ۲۷۲۲۴۱

علی فکری : زمینه بین‌المللی شدن بورس تهران با پیوستن جمهوری اسلامی به سازمان همکاری‌های شانگ‌های فراهم شد.

به گزارش بورس نیوز، علی فکری، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران اظهار کرد با سیاست گسترش همکاری با سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی امسال به عضویت رسمی پیمان شانگ‌های در آمد. پیمانی که اعضای آن دارای ۳ میلیارد نفر از جمعیت جهان و ۲۰ درصد از تولید ناخالص جهان هستند و با پیوستن ایران به صورت رسمی به این سازمان به زیرساخت‌های کشور‌های اعضای پیمان شانگ‌های دسترسی پیدا می‌کند.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران اعلام کرد: بعد از پیوستن ایران به سازمان شانگهانی ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور ۲.۵ برابر شده و طبق آمار گمرک جمهوری اسلامی ۴۰ میلیارد دلار تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری خارجی در کشور منعقد شده است.

همچنین مرسلی، رئیس کمیته سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری خارجی نیز گفت: با پیوستن ایران به پیمان شانگ‌های زمینه توسعه صادرات برای شرکت‌های بورسی ایران فراهم شده و شرکت‌های بورسی می‌توانند با افزایش صادرات محصولات خود به کشور‌های عضو پیمان شانگ‌های برای سهامداران و سرمایه‌گذاران خود سود بیشتری به دست آورند و امکان توسعه صادرات برای آن‌ها فراهم شود.

وی افزود: زمینه راه‌اندازی بورس بین‌المللی در کشور فراهم شده که با راه‌اندازی بورس بین‌الملل زمینه جذب نقدینگی از طرف سرمایه‌گذاران خارجی در کشور فراهم شده است.

در این زمینه رئیس سازمان بورس قبلاً اعلام کرده بود که از نظر قوانین و مقررات امکان حضور سرمایه‌گذاران خارجی در بورس ایران فراهم شده است و حتی می‌توانیم شعبه‌ای از بورس بین‌الملل در مناطق آزاد کشور مانند منطقه کیش راه‌اندازی کنیم و متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به سازمان بورس ارائه کنند از نظر زیرساخت همه امکانات برای تشکیل بورس بین‌الملل فراهم شده است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر