يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹
در شهریورماه ابلاغ می شود؛

اوراق سلف مسکن بورس کالا در مراحل تصویب

اوراق سلف مسکن بورس کالا در مراحل تصویب
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، از انجام اقدامات لازم برای راه‌اندازی معاملات اوراق سلف مسکن در بورس کالا خبر داد.
کد خبر : ۲۷۲۴۸۱

به گزارش بورس نیوز،  مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، از انجام اقدامات لازم برای راه‌اندازی معاملات اوراق سلف مسکن در بورس کالا خبر داد و گفت: راه‌اندازی این معاملات در اولویت فعالیت‌های سازمان بورس قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود اصلاحات لازم در دستورالعمل این معاملات تا شهریورماه به تصویب هیات مدیره سازمان بورس برسد.

«امیرمهدی صبایی»، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار به آخرین جزییات راه‌اندازی فروش متری مسکن در بورس کالا اشاره و اظهار کرد: با توجه به اهمیت فروش متری مسکن (اوراق سلف مسکن) و ظرفیت‌های موجود در این اوراق، اقدامات لازم برای راه‌اندازی این اوراق به کار گرفته شده و اکنون این موضوع با دستور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در اولویت فعالیت‌های این سازمان قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه راه‌اندازی معاملات اوراق سلف مسکن در بورس کالا نیازمند اصلاح «دستورالعمل اجرایی معاملات سلف استاندارد در بورس کالای ایران» است، افزود: در این زمینه به منظور اصلاح مقررات مذکور در کمیته تدوین مقررات سازمان، موضوع به لحاظ ابعاد فقهی در کمیته فقهی سازمان بورس مطرح و نهایی شد.

صبایی ادامه داد: در ادامه تایید صورت گرفته در کمیته فقهی سازمان، اکنون اصلاحات لازم در دستورالعمل مذکور در کمیته تدوین مقررات در حال انجام است و طبق برآورد‌های انجام شده به نظر می‌رسد که این اقدام حداکثر تا پایان مرداد ماه به اتمام برسد.

به گفته مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده به نظر می‌رسد، اصلاحات مذکور در شهریور ماه به تصویب هیات مدیره سازمان بورس برسد و جهت اجرا ابلاغ شود.

وی اعلام کرد: پس از تصویب و ابلاغ مقررات مذکور، شرایط و بستر لازم برای فعالان حوزه مسکن فراهم بوده و پیش فروش و تامین مالی در این حوزه انجام خواهد شد.

صبایی افزود: بازار مسکن به طور سنتی بازاری جذاب برای مردم و سرمایه‌گذاران بوده و مردم از طریق این ابزار می‌توانند حتی با سرمایه‌های اندک نیز اقدام به خرید اوراق سلف مسکن کنند و سرمایه خود را در برابر نوسانات ناشی از تورم در حوزه مسکن پوشش دهند.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان اعلام کرد: افراد می‌توانند با قیمت روز این اوراق را خریداری کرده و اگر در زمان سررسید دارای تعداد مشخصی از این اوراق (به تعداد دریافت یک واحد مسکونی) باشند، این امکان وجود دارد تا آن را تبدیل به واحد مسکونی کنند و مسکن خود را تحویل بگیرند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر