پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹
اطلاعات خرید و فروش طلا در سامانه جامع تجارت ثبت شود
وزارت صمت اعلام کرد: ثبت اطلاعات خرید و فروش طلا در سامانه جامع تجارت الزامی است.
کد خبر : ۲۷۲۶۳۶

به گزارش بورس نیوز، امیر خوشبخت، سرپرست معاونت نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان تهران اظهار کرد: براساس مصوبات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با عنوان ضوابط اختصاصی گروه کالایی فلزات گران‌بها و گوهرسنگ، موضوع تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضوابط خرید و فروش، حمل و نگهداری این کالا در کشور اجرایی شد.

وی افزود: نظر به اهمیت بازار طلا هم از جهت صنعت طلا و ظرفیت اشتغال‌زایی و افزایش صادرات آن در کشور و هم به دلیل وجود برخی تخلفات مانند و قاچاق ضوابط اختصاصی گروه کالایی فلزات گران‌بها و گوهرسنگ تدوین که بر اساس ضوابط هر گونه خرید و فروش این کالا می‌بایست در سامانه جامع تجارت ثبت شود.

سرپرست نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان تهران تصریح کرد: این موضوع برای مشتریان غیرتجاری مسئولیتی نداشته و تنها وظیفه مردم مطالبه و دریافت فاکتور قابل استعلام از سامانه جامع تجارت است.

بر اساس اعلام وزارت صمت، وی افزود: کلاس‌های آموزشی در این خصوص جهت اعضا اتحادیه و صنف برگزار شده است و بازرسی‌های دوره‌ای با حضور نهاد‌های نظارتی و بازرسین اتحادیه طلا و جواهر تهران در حال انجام می‌باشد.

خوشبخت تاکید کرد: همراهی و همکاری خریداران و مردم در اجرای این موضوع مطالبه و دریافت فاکتور معتبر از فروشندگان حائز اهمیت می‌باشد که تحقق این امر مستلزم همکاری مردم می‌باشد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر