چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۵
آسیاتک پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه دریافت کرد
این مجموعه موفق به دریافت پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد.
کد خبر : ۲۷۲۸۳۹

به گزارش بورس‌نیوز، مراسم اهدای پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP) توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتورها، ازجمله: مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک روز سه‌شنبه، ۲۳ مرداد در عمارت کلاه‌فرنگی این وزارتخانه برگزار شد.

آسیاتک پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه دریافت کرد

بر اساس این پروانه، آسیاتک مجاز است خدمات ارتباطی ثابت و سیار را به مشترکان ارائه کند؛ علاوه بر این، آسیاتک را متعهد به ارائه اینترنت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) به یک میلیون خانوار در سراسر کشور می‌کند. گفتنی است، پوشش اینترنت مبتنی بر فیبر نوری یک میلیون و سیصد خانوار که برعهده شرکت ایرانسل بوده نیز به آسیاتک واگذار شده است. همچنین آسیاتک پوشش یک‌ونیم میلیون تعهد مازاد را نیز برعهده گرفته است.

بر اساس برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات، هشت میلیون خانوار ایرانی تا پایان سال جاری باید تحت پوشش اینترنت مبتنی بر فیبر نوری قرار بگیرند که از این میزان، سه‌ونیم میلیون خانوار تا کنون تحت پوشش قرار گرفتند. 

مصوبه UNSP با رویکرد یکپارچه‌سازی پروانه‌های ایجاد شبکه و خدمات و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فنی، زیرساختی و تجاری کشور تصویب و نحوه پوشش خانوارها، میزان حمایت‌های مالی دولتی از محل حق‌السهم اپراتور‌ها و نحوه نظارت بر اجرای این پروژه پیش‌بینی شده است. مفاد مصوبه UNSP در قالب الحاقیه موافقت‌نامه پروانه برای اپراتور‌های متقاضی اعمال می‌شود.

آسیاتک پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه دریافت کرد

اشتراک گذاری :
ارسال نظر