دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰
احتمال سقوط بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار واقعی است
حوزه ارز‌های دیجیتال با نوسانات غریبه نیست، اما روند نزولی اخیر مطمئنا بسیاری را غافلگیر کرده است.
کد خبر : ۲۷۲۹۵۵

به گزارش بورس نیوز، حوزه ارز‌های دیجیتال با نوسانات غریبه نیست، اما روند نزولی اخیر مطمئنا بسیاری را غافلگیر کرده است. یکی از محرک‌های مهم پشت این افت، فروش گسترده بود همچنین گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه شرکت‌های ایلان ماسک پشت این موضوع بوده‌اند و طبق گزارش‌ها کل دارایی‌های بیت‌کوین خود را نقد کرده‌اند. سکوت قابل توجه ماسک در رسانه‌های اجتماعی به این حدس و گمان افزوده است و غیبت واضح میم‌های معروف مربوط به رمزنگاری وی این موضوع را بیشتر تقویت می‌کند.

از منظر فنی، شاهد بودیم که چگونه قیمت بیت‌کوین به محض پایین آمدن قیمت پشتیبانی ۲۹ هزار دلار سقوط کرد.

از آنجایی که بازار رویداد‌های اخیر را دنبال می‌کند، احتمال سقوط بیت‌کوین تا ۲۰ هزار دلار بسیار واقعی است. در حال حاضر، قیمت حمایت بحرانی بیت‌کوین حدود ۲۵ هزار دلار است و اگر این سطح را زیر پا بگذارد، نزول به ۲۰ هزار دلار بسیار محتمل‌تر می‌شود و به‌طور بالقوه سود قابل توجهی که در اوایل سال ۲۰۲۳ شاهد بودیم را باطل می‌کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۳ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۷.۹۷ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۲ درصد کاهش داشته است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر