بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۶
در کارنامه دولت دوازدهم؛

میانگین رشد اقتصادی صفر بود

میانگین رشد اقتصادی صفر بود
وزیر اقتصاد گفت: به استناد گزارش رسمی موجود بر روی وبسایت بانک مرکزی، میانگین چهار ساله رشد اقتصادی در کارنامه دولت دوازدهم ۰.۰۵ درصد یعنی تقریبا صفر بوده است.
کد خبر : ۲۷۳۰۶۴

به گزارش بورس نیوز، سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد مبنی بر مثبت بودن رشد اقتصادی در دولت قبل اظهار کرد: با نزدیک شدن به فصل انتخابات، برخی چهره‌های سیاسی به جای ارائه تحلیل‌های علمی و جدی، بدنبال کنش‌های زرد رسانه‌ای جهت دیده شدن و قرار گرفتن در مرکز توجه افکار عمومی هستند؛ به نحوی که با جعل واقعیت تلاش می‌کنند عملکرد‌های گذشته و حال را وارونه جلوه دهند؛ که نمونه بارز آن توئیت اخیر یکی از کاندیدا‌های انتخابات مجلس است.

وی ادامه داد: البته بعنوان فردی که سال‌ها مسئولیت‌های مهم اقتصادی برعهده داشته، چنین کنش‌هایی و استفاده گزینشی از آمار رسمی جهت وارونه جلوه دادن واقعیت و فریب افکار عمومی و مخاطبان انتظار نمی‌رفت.

سخنگوی اقتصادی دولت تصریح کرد: به استناد گزارش رسمی موجود بر روی وبسایت بانک مرکزی، میانگین چهار ساله رشد اقتصادی در کارنامه دولت دوازدهم ۰.۰۵ درصد یعنی تقریبا صفر بوده است؛ که ریاست محترم جمهور هم در دیدار با مراجع عظام تقلید به همین موضوع اشاره کردند. اما آقای نوبخت در یک کُنش انتخاباتی، با ذکر یکی دو عدد مثبت تلاش کرده تا معدل صفر کارنامه دولت دوازدهم در حوزه رشد اقتصادی را بپوشاند.

وی گفت: با توجه به سابقه اجرایی که در حوزه اقتصاد دارند انتظار می‌رفت که در فصل انتخابات اگر هم می‌خواهند کُنش انتخاباتی داشته باشند، مبتنی بر نقدی علمی، تخصصی و صادقانه باشد، نه از جنش کُنش‌های زرد رسانه‌ای برای فریب افکار عمومی.

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
چهارشنبه ۰۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲
جناب خاندوزی پس دنبه ات کو؟ دماسنج اقتصاد میگه بعد 2 سال با این تورم بالا از دولت روحانی به شدت عقبتری ، عجب اقتصاد شادابی داری که هرکس اسم تولید را بیاورد تمسخر می شود
مجید
Iran (Islamic Republic of)
جمعه ۰۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۴
رشد اقتصادی هر دولتی منوط به رشد شاخص بورس آن دولت است لذا رشد اقتصادی دولت فعلی بسیار منفی است و یا از جیب مردم و با تورم خود را حفظ کرده است: نظری به قیمت اجناس مایحتاج مردم در بازار بیندازید و با افزایش حقوق مستخدمین دولت مقایسه کنید، بازنشسته ای که در دوران فعالیت پول بازنشستگی از حقوقش کم می شود به چه علت باید حقوقش در دوران بازنشستگی کفاف زندگیش را نکند همه مستخدمین دولت برای امرار معاش مجبور شده اند دو یا سه شغله شوند، قیمت‌ها با دخل مردم همخوانی ندارد همه جا را رانت و رانت‌خواری گرفته است، شفافیت بورس به دلیل دخالت صندوقهای دولتی در بورس از بین رفته است برای مثال، قیمت سهم های فلزات با وجود بالا رفتن قیمت جهانی افت می کند تا دولت سهم بخرد با پایین رفتن قیمت جهانی قیمت سهم بالا می رود تا صندوقها سهمهایشان را بفروشند، دولت در صورت ورشکستگی و کمبود بودجه فقط باید اوراق بفروشد و آنهم نه در بورس و یا محل هایی که عدم شفافیت در بورس را ایجاد کند. نتیجه اینکه مجلس باید در قیمت اجناس و شفافیت بورس دخالت داشته باشد و ضمنا قوه قضائیه ناظر بر اعمال باشد و ناظرين در بورس به شفافیت در بورس با قیمت‌های جهانی نظارت کند.
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.