بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
سازمان بورس اجازه آسیب به حریم خصوصی افراد را نمی دهد
عضو شورای عالی بورس گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار در تعریف و شناخت مرز تخلف به خوبی عمل کرده و اجازه آسیب به حریم خصوصی افراد را نداده است.
کد خبر : ۲۷۳۰۹۰

به گزارش بورس نیوز، احسان دشتیانه، عضو شورای عالی بورس با اشاره به ارزیابی عملکرد بخش نظارت بازار سرمایه اظهار کرد: نظارت بر بازار سرمایه یک شمشیر ۲ لبه بوده و دارای ۲ طرف است که یک‌طرف از این شمشیر مربوط به ایجاد فضای ناامن برای تخلف و طرف دیگر برای ایجاد فضای امن برای فعالیت است.

وی خاطرنشان کرد: اگر نظارت انجام‌شده از یک حدی بگذرد و دیگر مرز خود را نشناسد، می‌تواند منجر به ایجاد فضای ناامن و ترس بازار از فضای ایجاد می‌شود.

عضو شورای عالی بورس گفت: این موضوع که همه فعالان بازار به‌محض کسب سود از بازار ترس از پاسخگویی به نهاد ناظر بازار داشته باشند، چندان مسئله درستی نیست و نمی‌توان آن را به‌عنوان یک اقدام درست در بازار تلقی کرد.

دشتیانه ادامه داد: فردی که به‌صورت اتفاقی از تصمیمات اتخاذشده آگاه شده و به‌منظور حفاظت از دارایی‌های در اختیار خود اقدام به فروش سهام کرده نباید به‌عنوان فرد متخلف مورد شناسایی و برخورد قرار بگیرد.

به گفته وی، اگر قرار باشد به‌صورت دائم بر طبل نظارت و برخورد با کد‌های متخلف کوبیده شود، به‌نوعی آدرس غلط را به بازار داده‌ایم.

عضو شورای عالی بورس با اعتقاد بر اینکه برخورد با این افراد چیزی را به بازار بازنمی‌گرداند، بیان کرد: مطرح شدن چنین صحبت‌هایی به معنای عدم انجام نظارت بر بازار نیست بلکه باید به طور حتم نظارت در وقت مناسب انجام شود تا هیچ حاشیه امن تخلفی برای فرد ایجاد نشود.

دشتیانه اظهار کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار در تعریف و شناخت مرز تخلف به خوبی عمل کرده و اجازه آسیب به حریم خصوصی افراد را نداده است.

وی در ادامه به خبر‌های منتشر شده طی چند وقت گذشته مبنی بر افزایش نرخ خوراک پتروشیمی و نیز تاثیر منفی آن بر بازار، گفت: طبق قانون، خبر باید در همان زمان به اطلاع همه فعالان بازار می‌رسید، در آن زمان هم اگر این اتفاق رخ می‌داد همه اقدام به فروش سهام در بازار می‌کردند.

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
سهامدار خرد
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۸
.کثیف
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱
. از گلوی بورس بردارید
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.