بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۲
پیش از تعطیلی بازار؛

بهای هر اونس کاهشی شد

بهای هر اونس کاهشی شد
بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی به ۱۹۱۴ دلار و ۸۰ سنت رسید.
کد خبر : ۲۷۳۰۹۶

به گزارش بورس نیوز، بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی به ۱۹۱۴ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۱۵ دلار و ۸۰ سنت رسید. همچنین، بازده دلار و شاخص خزانه‌داری ۱۰ ساله بالاتر رفت و جذابیت شمش‌های غیر بازده را کاهش داد.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures در شیکاگو گفت: طلا تحت فشار است، زیرا پاول به نظر می‌رسد برای مدت طولانی‌تری در مسیر حفظ نرخ‌های بالاتر باقی بماند و به داده‌ها وابسته باشد.

پاول، در یک سخنرانی در نشست اقتصادی در جکسون هول وایومینگ گفت که بانک مرکزی هنوز به این نتیجه نرسیده است که نرخ بهره آن به اندازه کافی بالا است تا مطمئن شود که تورم به هدف ۲ درصد باز می‌گردد.

بر اساس گزارش رویترز، تای وونگ، یک تاجر مستقل فلزات مستقر در نیویورک گفت: واکنش طلا به سیگنال پاول مبنی بر اینکه فدرال رزرو متوقف، اما محتاط است تا حدودی ناامیدکننده است که نشان می‌دهد تقاضا در سطوح فعلی ممکن است محدود باشد. استریبل گفت: اگر لاگارد بتواند ارز یورو را بالا ببرد، ممکن است شاهد ضعف دلار باشید و این می‌تواند طلا را تقویت کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۴.۱۵ دلار در هر اونس رسید، پالادیوم با ۱.۵ درصد کاهش به ۱۲۲۲ دلار و ۲۲ سنت رسید. پلاتین با ۰.۹ درصد افزایش به ۹۴۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.