بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹
دستاوردهای تحقیقاتی گهر زمین باعث شد تا کیفیت محصولی همچون کنسانتره و گندله افزایش پیدا کرده و همین موضوع تاثیر مستقیمی بر بازاریابی و فروش این مجموعه خواهد داشت.
کد خبر : ۲۷۳۱۵۰

گهرزمین در مسیر سرعت بخشیدن به روند توسعه

به گزارش بورس نیوز، شرکت سنگ آهن گهرزمین با اجرای طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه گذاری بر قسمت تحقیق و توسعه در تلاش است تا بتواند سهمی چشمگیر در زنجیره ارزش فولاد داشته باشد. از سویی دیگر توسعه طرح‌های فولادی در گهرزمین می‌تواند این منطقه را به قطب اقتصادی تبدیل کرده و باعث شود تا این مجموعه نقش مهمی در اشتغالزایی و توسعه منطقه ایفا کند.  

اما شاید یکی از مهمترین تصمیمات گهرزمین برای توسعه، اولویت قرار دادن توسعه تکنولوژی و استفاده از روش‌هایی است که علاوه بر کاهش هزینه‌های تولید بر میزان کیفیت محصولات تولیدی نیز اثر گذار است.  

شاید دستاورد‌های علمی این مجموعه باعث شد تا کیفیت محصولی همچون کنسانتره و گندله افزایش پیدا کرده و همین موضوع تاثیر مستقیمی بر بازاریابی و فروش صادراتی این مجموعه خواهد داشت.  

پیش‌تر این مجموعه موفق به کسب استاندارد برای محصول کنسانتره و گندله خود آن هم برای اولین بار در ایران شد. با اخذ استاندارد محصول برای کنسانتره و گندله تولیدی، کلیه مشتریان داخل و خارج کشور از کیفیت محصول اطمینان حاصل می‌کنند که این امر برای اولین بار در صنایع معدنی کشور توسط واحد آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت گهرزمین با همکاری واحد فروش از مرجع صدور گواهینامه بین المللی Forefront Certification از کشور انگلستان اخذ شده است.

 درواقع گهر زمین موفقیت در بازار‌های صادراتی را از این مسیر کلید زد تا بتواند سهم خود در صادرات را افزایش دهد.  

حال بهتر است نگاهی به آمار‌های صادراتی مجموعه گهر زمین داشت. این مجموعه در پایان ۴ ماهه سال جاری به میزان ۸۲۴ هزار تن صادرات گندله داشته که به نسبت مدت مشابه سال قبل  بیش از ۳  برابر رشد داشته است.

 در سال گذشته این رقم ۲۶۳ هزار تن صادرات گندله داشته است. اما در بخش درآمدی این رقم در سال جاری ۳ میلیون ۷۰۷ هزار تومان بود که همین رقم در سال گذشته ۳ میلیون و ۵۳۵ هزار تومان است. هرچند در بخش درآمدی رشد چندانی قابل مشاهده نیست، اما در میزان حجم رشدی بیش از ۳  برابر وجود دارد که نشان می‌دهد تولید این مجموعه در سال جاری افزایشی بوده است. البته در بخش قیمت باید به تغییرات قیمت ارز و همچنین موضوع عوارض صادراتی نیز توجه داشت.  

نگاه به آمار‌های منتشر شده و افزایش تولید گهرزمین نشان می‌دهد این مجموعه در تلاش است با افزایش تولید میزان فروش داخلی و صادراتی خود را افزایش دهد که در نهایت بر درآمد‌های شرکت اثر گذار است و می‌تواند با فروش بیشتر نماد «کگهر» همراه شود.  

آمار‌های منتشر شده در کدال نشان می‌دهد که شرکت سنگ آهن گهرزمین " کگهر "در پایان ۴  ماهه اول سال توانست در میزان صادرات گندله رشدی بیش از ۳  برابر را محقق کند. بی تردید افزایش صادرات این مجموعه ناشی از اقداماتی است که در زمینه ارتقای کیفیت محصولات آن انجام شده و توانسته سهم صادراتی خود را افزایش دهد.

این اتفاق در نهایت باعث می‌شود تا توسعه در مجموعه گهرزمین با سرعت بیشتری انجام شود و این مجموعه به قطب اقتصادی منطقه تبدیل شود. چنین دستاورد‌هایی در کنار پیشبرد اهداف تعیین شده نشان دهنده نقشه درستی است که در این مجموعه تدوین شده است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
براساس فروش شرکت ها در هفته گذشته؛

برترین های بورس کالا معرفی شدند

 دیدگاه تخصص‌گرایی و جوان‌گرایی در گل‌گهر را ارج می‌نهیم
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری امید در بازدید از گل‌گهر:

 دیدگاه تخصص‌گرایی و جوان‌گرایی در گل‌گهر را ارج می‌نهیم

ارسال نظر