بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
رئیس سازمان انرژی اتمی:

معاون گروسی به تهران سفر می کند

معاون گروسی به تهران سفر می کند
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: معاون گروسی قرار است به تهران سفر کند. من هم در نشست عمومی آژانس در وین شرکت خواهم کرد و با گروسی دیدار می‌کنم.
کد خبر : ۲۷۳۱۷۷

به گزارش بورس نیوز، محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: شاید خیلی از عزیزانی که با مسائل علمی و فناوری مواجهند بگویند نتیجه تحقیقات معین نیست، این سازوکاری که در سازمان انرژی اتمی ایجاد شده با خودباوری و عشق پرشور در همکاران ما عجین شده و تحقیقات نتیجه گرا به همراه داشت.

وی افزود: این رونمایی حاصل یک کار ۶ ماهه است. متوقف نمی‌شویم. در سال‌های گذشته برای گرفتن سزیوم و مولیبدن با مشکلاتی روبرو شدیم. ولی خودمان تولید کردیم. کل صنایع نفت و گاز و پزشکی و ... از این محصول بهره‌مند خواهند شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: در تلاشیم همواره در ریل خدمت باشیم. شرکت پارس ایزوتوپ جمعه‌ها تعطیل نیست.

اسلامی همچنین در ادامه و در پاسخ به سؤالی درباره تولید برق هسته‌ای گفت: برنامه تولید ۲۰ هزارمگاوات برق هسته‌ای است. در طول این سالیان به دلایل تحریم و عدم همکاری کشور‌های دارای فناوری و مزاحمت‌هایی گه ایجاد کردند با تاخیر روبرو بودیم. نیروگاه بوشهر در حال تولید برق است. روند واحد‌های دو و سه بوشهر نسبت به قبل متفاوت شده و جمعیتی که در حال کار هستند الان دو برابر شده است و بالغ بر ۲ هزار نفر در پروژه فعال هستند.

وی افزود: در افق برنامه سهم ۲۰ هزارمگاوات از برق کسور را محقق خواهیم کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره مکان‌های باقیمانده و گزارشی که از گروسی در نشست آتی خواهیم داشت، عنوان کرد: مذاکرات با آژانس نیست. موضوع ما تعاملات با آژانس است که در چارچوب پادمان و ان. پ. تی انجام می‌شود. از چهار مکانی که مطرح بود، دو مکان باقیمانده است که با تعاملاتی که با آژانس داریم، امیدواریم حل شود.

وی افزود: غنی سازی طبق برنامه اقدام راهبردی در چارچوب تدابیر کلی نظام انجام می‌شود.

وی درباره سفر گروسی مدیرکل آژانس به تهران گفت: معاون گروسی قرار است به تهران سفر کند. من هم در نشست عمومی آژانس در وین شرکت خواهم کرد و با گروسی دیدار می‌کنم.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.