بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹
نیشکر ۱۲۵ همت ارزشگذاری شده سه برابر شرکت مادر
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در خصوص استراتژی‌های این شرکت به خبرنگار بورس۲۴ گفت: برنامه وسپهر خروج کامل از هیچ شرکتی نیست و فقط در برخی از شرکت‌ها کاهش سهم می‌دهیم.
کد خبر : ۲۷۳۳۰۳


به گزارش بورس نیوز، جواد وکیلی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در خصوص استراتژی‌های این شرکت به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: برنامه وسپهر خروج کامل از هیچ شرکتی نیست و فقط در برخی از شرکت‌ها کاهش سهم می‌دهیم.

وی افزود: به طور ویژه در حوزه املاک و مستغلات کاهش سهم و در پرتفوی غیر بورسی در حوزه معدن نفت و گاز و دانش بنیان افزایش سهم خواهیم داشت.

وکیلی در پاسخ به اینکه علت عدم وجود خریدار برای عرضه سهامی همچون بانک صادرات توسط شرکت چیست؟ گفت: وظیفه وسپهر عرضه بلوک بوده و از سال گذشته هم ۳ درصد سهم واگذار شده است. البته شرایط بازار هم مساعد نبوده و باتوجه به این موضوع شرایط بسیاری از معاملات بازار به نتیجه نرسید.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات گفت: تا شرایط بازار مساعد نشود، عرضه بلوکی نمی‌کنیم، ولی اگر شرایط بازار مثبت شود وظیفه قانونی ایجاب می‌کند که عرضه داشته باشیم.

وی در خصوص ارزش گذاری شرکت توسعه نیشکر گفت: به هر حال ارزشگذاری شرکتی با ۲۶ هزار پرسنل با چند صد هزار هکتار مساحت با ۱۸ شرکت تابعه و ۳ شریک مختلف حساسیت خاص خودش را دارد. اما در این فرآیند بخش قابل توجهی از مسیر ارزش‌گذاری، توافقات انجام شده و تیم کارشناسی آن انتخاب شده‌اند، از نظر ما ارزش‌گذاری در مسیر مناسب و به وقت خود است و در زمان دقیق گزارش آن ارائه می‌شود.

وکیلی گفت: شرایط عرضه شرکت توسعه نیشکر احتمالا" تا اوایل آبان فراهم خواهد شد و در صورت صلاحدید سهامداران عمده و سازمان بورس و شرایط بازار عرضه انجام می‌شود.

وی افزود: در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و در حوزه معادن اصلاحاتی انجام می‌دهیم، تلاش می‌کنیم که پرتفوی شرکت منظم شود و در حوزه معادن شروع کرده‌ایم.

گفتنی است، طبق آخرین برآورد‌ها ارزش گذاری توسعه نیشکر ۱۲۵ همت می‌باشد که با توجه به ماهیت هلدینگی این شرکت و همچنین دارا بودن چندین شرکت زیر مجموعه و دارایی‌های ارزشمند و با عرضه‌های اولیه، این ارزش بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

مهمترین شرکت بورسی که از مشخص شدن ارزش این دارایی به صورت رسمی و عرضه سود می‌برد وسپهر است. وسپهر مالکیت ۴۰ درصدی هلدینگ توسعه نیشکر را در دل خود دارد که با فرض ارزش ۱۲۵ همتی سهام،۵۰ همت از این شرکت از آن وسپهر است.

حال آن که وسپهر دارای پرتفوی بورسی و غیر بورسی به ارزش چند ده همت نیز می‌باشد، در حالی که ارزش بازار خود وسپهر تنها ۴۰ همت می‌باشد

به عبارتی ارزش تنها یک فقره دارایی توسعه نیشکر از کل مارکت وسپهر بالاتر است و این امر نشان می‌دهد مشخص شدن رسمی ارزش گذاری هلدینگ توسعه نیشکر و در گام بعدی زمان عرضه این هلدینگ تحولات اساسی در دل وسپهر ایجاد خواهد کرد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
حوزه زنجیره ارزش معدن از اولویت های راهبردی سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات است
در مراسم معارفه عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه صنایع معدنی مبین سپهر صادرات مطرح شد:

حوزه زنجیره ارزش معدن از اولویت های راهبردی سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات است

مزایده
با اعلام شرکت گروه مالی سپهر صادرات؛

مزایده "وسپهر" برگزار شد

ارسال نظر