بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت:

پرداخت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان پول خرید گندم

پرداخت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان پول خرید گندم
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از روز شنبه تا دوشنبه این هفته، ۲۰ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان پول خرید گندم از کشاورزان به حساب این عزیزان واریز شده است.
کد خبر : ۲۷۳۳۱۴

به گزارش بورس نیوز، سید سعید راد، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: تاکنون بیش از ۷۱ درصد از پول کشاورزان بابت تحویل گندم به مراکز خرید، پرداخت شده و پیگیری برای پرداخت ۲۹ درصد باقی‌مانده مطالبات این عزیزان نیز در جریان است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه از روز شنبه تا دوشنبه این هفته، ۲۰ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان پول خرید گندم از کشاورزان به حساب این عزیزان واریز شده، افزود: به این ترتیب تا ساعت ۷ صبح امروز، ۱۰۸ هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

راد با اشاره به این که مطالبات کشاورزان ۲۲ استان از ۷۰ تا ۹۷ درصد و مطالبات کشاورزان ۹ استان از ۵۴ تا ۶۹ درصد پرداخت شده است، اظهار کرد: درمجموع، ۷۱۲ هزار کشاورز، ۲ میلیون و ۲۱ هزار محموله حاوی محصول خود را تحویل مراکز خرید تضمینی گندم داده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام این که تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۶۰ هزار تن گندم در ۳۱ استان کشور خریداری شده، خاطرنشان کرد: میزان خرید گندم در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۳ و نیم درصد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۲۵ رشد داشته است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر