بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۲
افزایش قیمت طلا با کاهش ارزش دلار
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۲ درصد افزایش به ۱۹۲۷ دلار و ۱۵ سنت رسید.
کد خبر : ۲۷۳۷۱۷

به گزارش بورس نیوز، قیمت طلا در روز دوشنبه به خاطر پایین آمدن ارزش دلار افزایش یافته است. سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات تورم آمریکا هستند که می‌تواند مسیر فدرال رزرو در تعیین نرخ بهره را مشخص کند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۲ درصد افزایش به ۱۹۲۷ دلار و ۱۵ سنت رسید.

طبق گفته مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد در سیتی ایندکس، اگر روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا واقعاً متوقف شده باشد و این بانک زودتر از حد انتظار نرخ بهره را پایین بیاورد، ارزش دلار هم کاهش یافته و طلا می‌تواند بالاتر از سطح ۱۹۰۰ دلار قرار بگیرد.

 قیمت طلا در سطح متوسط ۲۰۰ روزه باقی مانده که یک سطح فنی بسیار با اهمیت است. اگر تورم در آمریکا به هدف بانک مرکزی نرسد، تاثیر بیشتری بر ارزش دلار می‌گذارد.

شاخص دلار و سود اوراق قرضه ۱۰ ساله بانک مرکزی آمریکا ۰.۳ درصد کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر کرده است. بدین ترتیب قیمت طلا می‌تواند تا ۱۹۵۰ دلار هم افزایش یابد.

انتظار می‌رود اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در ماه اوت در روز چهارشنبه منتشر شود و نشانه‌های بیشتری در مورد تصمیم فدرال رزرو در ادامه سال جاری میلادی ارائه دهد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۸۷ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۳۸ سنت رسید و پلاتین با ۱.۰۳ درصد افزایش، ۹۵ دلار و ۸۸ سنت معامله می‌شود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر