بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
در نیمه اول سال میلادی اتفاق افتاد؛

رشد ۷۵ درصدی واردات قطعات خودرو چینی به آلمان

رشد ۷۵ درصدی واردات قطعات خودرو چینی به آلمان
واردات خودروها و قطعات چینی به آلمان در نیمه اول سال ۷۵ درصد جهش کرد. در حالی که تجارت، کاهش یافت که نشان‌دهنده فشار فزاینده بر بزرگترین مرکز تولید خودرو اروپاست.
کد خبر : ۲۷۳۸۴۹

به گزارش بورس نیوز، مؤسسه اقتصادی آلمان در گزارشی پیش از انتشار رویترز اعلام کرد که چندین برند چینی در سال جاری وارد بازار آلمان شدند و مجموع آن‌ها را به رقم هشت رساند، اگر چه هنوز تنها ۱.۵ درصد از خودرو‌های فروخته شده در این کشور را تشکیل می‌دهند.

خودرو‌هایی در چین مانند iX ۳ تمام الکتریکی از بی‌ام‌وی آلمان که توسط برند‌های غیر چینی ساخته می‌شوند که در افزایش واردات نقش داشته‌اند. این بررسی نشان می‌دهد که صادرات وسایل نقلیه و قطعات آلمانی به دومین اقتصاد بزرگ جهان در نیمه اول سال ۲۱ درصد کاهش یافته که سه چهارم کاهش کل صادرات به چین بیش از ۸ درصد است.

تولیدکنندگان آلمانی سال‌هاست که تولیدات خود را به چین منتقل می‌کنند. وسایل نقلیه به طور فزاینده‌ای به یک محصول آسیایی تبدیل می‌شوند به طوری که تقریباً ۶۰ درصد از کل وسایل نقلیه در سال گذشته در یک کشور آسیایی تولید شده است، در حالی که در سال ۲۰۰۰ حدود ۳۱ درصد بود.

بر اساس گزارش رویترز، اروپا اهمیت خود را برای این بخش از دست می‌دهد و تنها آلمان و اسپانیا در میان ۱۰ تولیدکننده برتر خودرو در سراسر جهان قرار دارند که در سال ۲۰۰۰ شامل فرانسه، بریتانیا و ایتالیا نیز می‌شد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
رشد ۵ میلیون تنی فولاد ایران
در دوماه ابتدایی ۲۰۲۳ رقم خورد؛

رشد ۵ میلیون تنی فولاد ایران

ارسال نظر