بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸
تنوع محصولات در پتروشیمی شازند؛

"شاراک" روبه‌جلو حرکت می‌کند

بیشترین درآمدزایی که شرکت پتروشیمی شازند از فروش محصولات خود در این دوره ماهانه شناسایی کرد مربوط به «پلی‌پروپیلن» با ۳۸۱ میلیارد تومان بود.
کد خبر : ۲۷۴۰۴۰

بورس‌نیوز:

شرکت پتروشیمی شازند با سرمایه ثبت شده ۸۰۶ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۲۵ هزار و ۹۵۰ میلیاردتومانی، در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری نشان داد که روند روبه‌جلوی خود را حفظ کرده است.

میزان درآمدی که شرکت پتروشیمی شازند در پنجمین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی و خارجی بود، این شرکت پتروشیمی از فروش محصولات خود، به درآمد ۲ هزار و ۲۵۸ میلیاردتومانی دست پیدا کرد. این شرکت در مقایسه با ماه گذشته با کاهش اندکی مواجه شد و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با افزایش ۱۴ درصدی همراه بود، همچنین این پتروشیمی میزان درآمد تجمیعی که در این دوره ۵ ماهه از خود بر جای گذاشت با رشد ۹ درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو بود.

بیشترین درآمدزایی که شرکت پتروشیمی شازند از فروش محصولات خود در این دوره ماهانه شناسایی کرد مربوط به «پلی‌پروپیلن» با ۳۸۱ میلیارد تومان بود؛ درآمدی که "شاراک" از فروش این محصول در مردادماه به دست آورد برابر با ۱۷ درصد از درآمد ماهانه بود. پس از «پلی‌پروپیلن»، پرفروش‌ترین محصول این شرکت «هیدروکربور A ۸۰ صادراتی» بود که ۳۶۷ میلیارد تومان کسب درآمد داشته است. همچنین شرکت پتروشیمی شازند در ماه جاری از «اتیلن اکساید، اتواکسیلاتها، ترکیبات آلی نیتروژن‌دار، هیدروکربور‌های هیدروژینه شده، سی. اف. او، پلی بوتادین، اتیلن گلایکول، وینیل استات، دو اتیل هگزانول، پلی‌اتیلن سبک خطی، پلی‌اتیلن سنگین، رافینت BBR و متفرقه» هم کسب درآمد کرد.

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
ارسال نظر