بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹
سقوط بایننس باعث نابودی بیت کوین می شود
روور در توییت اخیر خود استدلال کرد که سقوط بایننس باعث نابودی بزرگترین ارز دیجیتال، بیت‌کوین می‌شود.
کد خبر : ۲۷۴۰۸۶

به گزارش بورس نیوز، روور در توییت اخیر خود استدلال کرد که سقوط بایننس باعث نابودی بزرگترین ارز دیجیتال، بیت‌کوین می‌شود. وی معتقد است که سقوط بایننس به معنای سقوط ۸۱.۲۳ درصدی بیت‌کوین از ارزش فعلی آن است.

علاوه بر این، اینفلوئنسر کریپتو تاکید کرد که اثر چنین سقوطی کل صنعت دیجیتال را متزلزل خواهد کرد. این دیدگاه از این واقعیت ناشی می‌شود که بایننس با نزدیک به ۶۰ میلیارد دلار، برجسته‌ترین مدیر دارایی‌های کریپتو است.

علیرغم پیامد‌های احتمالی چنین اتفاقی، روور تعهد خود را برای افشای جزئیات مرتبط با عملکرد بایننس ابراز کرد. بسیاری از علاقه‌مندان به ارز‌های دیجیتال در بخش نظرات با دیدگاه روور در مورد مفهوم سقوط بایننس موافق بودند.

در این میان برخی دیگر نیز مخالفت خود را اعلام کردند. یکی از کاربران به نام دیجی فاکس مخالف واقعیت سقوط بیت‌کوین به ۵۰۰۰ دلار فقط به دلیل سقوط بایننس است. دیجی فاکس خاطرنشان کرد: در سناریوی فرضی که چنین اتفاقی می‌افتد، مشروعیت بیت‌کوین به‌طور کلی زیر سوال می‌رود.

شایان ذکر است، بحث در مورد سقوط بایننس به دنبال تحولات اخیر در فضای کریپتو بود. از زمان فروپاشی دومین صرافی بزرگ کریپتو، اف تی ایکس، فعالان بازار در مورد یکپارچگی سایر پلتفرم‌های رمزنگاری متمرکز نامطمئن بوده‌اند.

علاوه بر این، در حالی که بایننس درگیر چالش‌های نظارتی شده است، برخی از چهره‌های برجسته در جامعه کریپتو مدام ادعا می‌کنند که صرافی به اندازه‌ای که خود نشان می‌دهد امن نیست. آن‌ها به‌طور مداوم از کاربران بایننس خواسته‌اند وجوه خود را از صرافی خارج کنند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۰۴ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۱۱ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۹ درصد کاهش داشته است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر