بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹
رئیس اداره امور نهادهای مالی خدمات دهنده سازمان بورس گفت:

تسهیل صدور مجوزها توسط سازمان بورس

تسهیل صدور مجوزها توسط سازمان بورس
رئیس اداره امور نهادهای مالی خدمات دهنده سازمان بورس گفت: تاکنون ۷۵ سبدگردان‌ مجوز از سازمان بورس دریافت کرده‌اند.
کد خبر : ۲۷۴۱۲۷

به گزارش بورس نیوز، مهدی یاربد، رئیس اداره امور نهاد‌های مالی خدمات دهنده سازمان بورس درخصوص تعداد مجوز‌ها ارائه شده توسط سازمان بورس اظهار کرد: نهاد‌های مالی که تحت نظارت سازمان بورس هستند، متفاوت هستند؛ در حال‌حاضر ۲۵ شرکت مشاور سرمایه‌گذاری داریم و پنج شرکت دیگر نیز در حال طی کردن فرآیند دریافت مجوز برای حوزه مربوط هستند.

رئیس اداره امور نهاد‌های مالی خدمات دهنده سازمان بورس تاکید کرد: تاکنون ۶ شرکت پردازش اطلاعات مالی به ثبت رسیده‌اند و ۶ شرکت دیگر نیز در همین حوزه در مرحله دریافت مجوز قرار دارند، همچنین سه شرکت رتبه بندی نیز تا به حال به دریافت مجوز اقدام کرده اند.

یاربد درباره فرآیند اعطای مجوز‌ها توسط سازمان بورس هم اظهار کرد: محدودیتی از جانب این سازمان برای صدور مجوز در صورت داشتن صلاحیت وجود ندارد و متقاضیان در ابتدا باید دستورالعمل فعالیت و تاسیس نهاد مالی مدنظر خود را به درستی مطالعه کنند، زیرا از جمله دلایل مهم در تاخیر صدور مجوز‌ها می‌توان به عدم تکمیل مدارک و تغییر در ترکیب موسسان اشاره کرد.

وی افزود: پس از تکمیل پرونده توسط متقاضیان یکسری استعلامات به ویژه در حوزه سبدگردانی وجود دارد که توسط سازمان بورس صورت می‌گیرد و پس از محاسبه امتیازات، اگر شخص امتیاز لازم را کسب کند، نتایج بلافاصله اعلام می‌شود.

رئیس اداره امور نهاد‌های مالی خدمات دهنده سازمان بورس در پایان گفت: نهاد‌هایی که از این سازمان مجوز می‌گیرند، اگر مطابق دستورالعمل شرایط مدنظر را رعایت نکنند، از شمول ثبت نزد سازمان خارج می‌شوند.

رئیس اداره امور نهادهای مالی خدمات دهنده سازمان بورس گقت: تاکنون ۷۵ سبدگردان‌ مجوز از سازمان بورس دریافت کرده‌اند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
بلا‌هایی که نابغه‌های بانک مرکزی بر سر مردم بیچاره می‌آورند 
سوژه هفته: آقایان چه بر سر بانک مرکزی آورده اید؟

بلا‌هایی که نابغه‌های بانک مرکزی بر سر مردم بیچاره می‌آورند 

ارسال نظر