بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۱
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

خرید تضمینی گندم بیش از ۱۰ میلیون تن شد

خرید تضمینی گندم بیش از ۱۰ میلیون تن شد
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: خرید تضمینی گندم سال ۹۹ حدود ۴ میلیون تن بود و در سال پس از اصلاح قانون خرید تضمینی به حدود ۷ میلیون تن افزایش پیدا کرد و این روند صعودی در امسال به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسیده است.
کد خبر : ۲۷۴۳۹۷

به گزارش بورس نیوز، علیرضا عباسی، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: یکی از اقدامات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم اصلاح شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی برای حمایت از تولیدکنندگان بود و نمایندگان این قشر نیز در شورا عضو شدند تا در روند قیمت گذاری دخالت داشته باشند.
 
وی افزود: نباید اجازه دهیم قیمت گذاری گندم دیر‌تر از تیرماه انجام شود تا کشاورزان تکلیف خود برای کاشت محصول در سال زراعی آینده بدانند و مطالبات کشاورزان نیز باید به موقع پرداخت شود.
 
عباسی با بیان اینکه اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی باعث شد تا شاهد نرخ متعادل تولیدات کشاورزان باشیم، ادامه داد: نرخ گذاری‌ها کشاورزان را راغب کرده تا علاوه بر کشت محصولی مانند گندم آن را در اختیار دولت قرار دهند، در گذشته درصد قابل توجهی از گندم تولیدی وارد چرخه خوراک دام و قاچاق می‌شد که در سال‌های اخیر وارد سبد دولت شده است.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: خرید تضمینی گندم سال ۹۹ حدود ۴ میلیون تن بود و در سال پس از اصلاح قانون خرید تضمینی به حدود ۷ میلیون تن افزایش پیدا کرد و این روند صعودی در امسال به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسیده است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر