بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
افزایش ارزش دلار قیمت دلار را کاهش داد
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ کاهش به ۱۸۴۳ دلار و ۸ سنت رسید، یعنی پایین‌ترین رقم از دهم مارس.
کد خبر : ۲۷۴۴۰۳

به گزارش بورس نیوز، بالا رفتن ارزش دلار قیمت طلا را برای ششمین روز پیاپی در روز دوشنبه کاهش داده و به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته رسانده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ کاهش به ۱۸۴۳ دلار و ۸ سنت رسید، یعنی پایین‌ترین رقم از دهم مارس. قیمت معاملات آتی طلا در بازار آمریکا هم ۰.۳ درصد پایین آمده و به ۱۸۵۹ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

طلا بیشترین کاهش هفتگی را از ژوئن ۲۰۲۱ در هفته گذشته تجربه کرد و سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی را هم با ۳.۷ درصد کاهش قیمت به پایان رساند.

ارزش دلار به بالاترین رقم طی ۱۰ ماه گذشته رسیده است. افزایش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گرانتر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان داد تورم در این کشور در ماه اوت آرام‌تر شده و شاخص قیمت هزینه‌کرد مصرف شخصی که شاخص مورد نظر فدرال رزرو است، طی سه ماه گذشته به طور متوسط حدود ۲ درصد بوده است.

جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت با توجه به پایین آمدن فشار تورم و نزدیک شدن آن به شاخص رسمی، بانک مرکزی احتمالاً روند افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

بازار‌ها ۴۵ احتمال می‌دهند نرخ بهره یک بار دیگر تا پایان سال جاری میلادی افزایش یابد و ۴۳ درصد هم پیش‌بینی می‌کنند این سیاست در نیمه اول ۲۰۲۴ آرام‌تر شود.

قیمت نقره امروز با ۲.۰۳ درصد کاهش به ۲۲ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱۱ درصد افزایش، ۹۰۸ دلار و ۹۱ سنت معامله می‌شود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر