بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸
مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس:

نماد معاملاتی ۳ شرکت در بازار توافقی فرابورس درج شد

نماد معاملاتی ۳ شرکت در بازار توافقی فرابورس درج شد
مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس گفت: مطابق با اعلام شرکت فرابورس ایران، تاکنون نماد معاملاتی سه شرکت «تأمین آتیه کارکنان صنعت برق خراسان»، «سرمایه‌گذاری کارکنان گروه مپنا» و «کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان» در این بازار درج شده‌اند.
کد خبر : ۲۷۴۴۵۵

به گزارش بورس نیوز، وحید روشن قلب، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس اظهار کرد: طبق ماده ۳۶ قانون احکام دائمی توسعه، تمامی شرکت‌های سهامی عام که مشمول ثبت نزد سازمان هستند باید معاملات سهام شان در یکی از تابلو‌های بورس یا فرابورس انجام گیرد.

وی افزود: برخی از شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس به سبب ساختار مالی و زیرساخت‌های ناکافی کنترل داخلی، شرایط پذیرش در بورس و تابلو‌های اصلی فرابورس را نداشتند و به همین خاطر در گذشته در بازار پایه فرابورس درج می‌شدند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس بیان کرد: انجام معاملات همانند شرکت‌های پذیرفته شده‌ای که از لحاظ وضعیت عملیاتی و ساختار، حایز شرایط پذیرش نبوده اند، ریسک‌های مختلفی را برای خریداران سهام به دنبال داشت، در همین راستا مقرر شد بنا به مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس بازاری تحت عنوان (بازار توافقی) در فرابورس شکل گیرد تا سهامداران این شرکت‌ها بتوانند با سازوکار معاملاتی متفاوت معاملات خود را انجام دهند.

روشن قلب افزود: از این پس شرکت‌های سهامی عامی که نزد سازمان ثبت می‌شوند و حائز شرایط پذیرش نیستند در این تابلو درج خواهند شد و سهامداران می‌توانند در صورت تمایل و با درنظر گرفتن ریسک‌های مرتبط با این شرکت‌ها، به معامله سهام این شرکت‌ها بپردازند، لازم به ذکر است که این مصوبه شامل حال شرکت‌هایی که اکنون در بازار پایه فرابورس درج شده‌اند، نمی‌شود.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس در پایان بیان کرد: مطابق با اعلام شرکت فرابورس ایران، تاکنون نماد معاملاتی سه شرکت «تأمین آتیه کارکنان صنعت برق خراسان»، «سرمایه‌گذاری کارکنان گروه مپنا» و «کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان» در این بازار درج شده‌اند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر