بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
معامله ۷ هزار کیلو پسته بادامی در بورس کالا
در طول یک هفته از آغاز معاملات پسته تاکنون در بورس کالا، ۷ هزار و ۵۶ گواهی سپرده پسته معادل ۷ هزار و ۵۶ کیلوگرم (۷ تن و ۵۶ کیلوگرم) پسته بادامی معامله شد.
کد خبر : ۲۷۴۴۷۳

به گزارش بورس نیوز، در طول یک هفته از آغاز معاملات پسته تاکنون در بورس کالا، ۷ هزار و ۵۶ گواهی سپرده پسته معادل ۷ هزار و ۵۶ کیلوگرم (۷ تن و ۵۶ کیلوگرم) پسته بادامی معامله شد.

انبار پسته بادامی شرکت زرین زعفران مشرق زمین از ۲۸ شهریور فعال شد و گشایش نماد معاملاتی این انبار ۳ مهر بود.

اندازه هر گواهی سپرده کالای پسته بادامی در بستر بورس کالای ایران یک کیلوگرم است و معاملات آن در روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۵ انجام می‌پذیرد.

با توجه به نوسان‌های قابل توجه قیمت پسته در سال و صادراتی بودن این محصول و اثر نوسان‌های نرخ ارز در تغییرات قیمتی این محصول، قرارداد‌های آتی پسته نیز از روز سه شنبه ۴ مهر راه اندازی شد.

فعالان بازار پسته جهت پوشش ریسک فعالیت خود در بازار مبادلات پسته از جمله بازار‌های صادراتی، بازار داخلی پسته و بازار گواهی سپرده پسته می‌توانند از قرارداد‌های آتی پسته استفاده کنند.

بازار قراداد‌های اختیار معامله یکی دیگر از ابزار‌های مالی پُرطرفدار است که پس از راه‌اندازی و توسعه معاملات گواهی سپرده پسته و قرارداد‌های آتی پسته در راستای تکمیل زنجیره ابزار‌های مالی مبتنی بر پسته راه‌اندازی می‌شود و این تنوع ابزار‌های مالی می‌تواند به رونق و توسعه بازار این محصول کمک کند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر