بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۷
طلا افزایش قیمت هفته گذشته را از دست داد
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۷ درصد کاهش به ۱۹۷۲ دلار و ۶ سنت رسید.
کد خبر : ۲۷۵۰۰۹

به گزارش بورس نیوز، طلا بخشی از افزایش قیمتی را که در هفته گذشته داشت، از دست داده و در اولین ساعت تجارت در روز دوشنبه حدود ۱۹۷۵ دلار در آسیا معامله می‌شود. تمایل به خرید این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن به دنبال افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه بالا رفته است. در این بین شاخص دلار هم به حدود ۱۰۶.۱۵ رسیده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۷ درصد کاهش به ۱۹۷۲ دلار و ۶ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۵۳ درصدی به ۱۹۸۳ دلار و ۹۰ سنت رسیده است.

 بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در اجلاس ماه نوامبر تغییری نخواهد کرد. رافائل باستیک رئیس فدرال رزرو آتلانتا در روز جمعه اعلام کرد بانک مرکزی آمریکا احتمالاً نرخ بهره را تا اواسط سال آینده میلادی پایین نمی‌آورد. پاتریک هارکر رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا هم عقیده دارد نرخ بهره نباید تغییر کند.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا از تمایل خود برای توقف روند افزایش نرخ بهره خبر داده تا تحولات اقتصادی در ماه‌های آینده بررسی شود. بازیگران بازار در این هفته بر اطلاعات اقتصادی آمریکا تمرکز کردند که می‌تواند بانک مرکزی را در مورد سیاست نرخ بهره مطمئن کند. اگر این اطلاعات بیش از حد انتظار مثبت باشد ارزش دلار افزایش یافته و بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد.

از طرف دیگر افزایش تنش‌ها در خاورمیانه تمایل به طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را افزایش داده است.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۴۰ سنت رسید و پلاتین با ۰.۵۳ درصد کاهش ۸۹۴ دلار و ۸۵ سنت معامله می‌شود.

اشتراک گذاری :
برچسب ها :
ارسال نظر