بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
از فردا؛ پذیره نویسی دوازدهمین صندوق طلا
پذیره‌نویسی دوازدهمین صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر طلا با نماد "جواهر" در راستای رسالت ملی بورس کالای ایران در جهت کمک به اقتصاد و جذب نقدینگی سرگردان در کشور به ابزار‌های مالی رسمی و شفاف، از روز دوشنبه ۸ آبان ماه جاری آغاز خواهد شد.
کد خبر : ۲۷۵۲۱۱

به گزارش بورس نیوز، رحمان آراسته، مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالای ایران با اعلام خبر پذیره نویسی صندوق طلای جواهر اظهار کرد: امکان مشارکت حداکثری مردم در اقتصاد حتی با سرمایه‌های خرد و هدایت نقدینگی سرگردان جامعه به بازار‌های شفاف و رسمی از اهداف دولت سیزدهم به شمار می‌رود به گونه‌ای اسفندماه سال گذشته معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران از سوی معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد. در همین زمینه و در پی استقبال عموم مردم و سرمایه گذاران از صندوق‌های طلا در بورس کالا، راه اندازی صندوق طلای جدید در دستور کار قرار گرفته و دوشنبه هفته جاری پذیره نویسی دوازدهمین صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر طلا با نماد «جواهر» آغاز می‌شود.

به گفته مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالای ایران، صندوق‌های قابل معامله کالایی برای اولین بار در خرداد ماه ۱۳۹۶ در بورس کالای ایران راه‌اندازی شد و در حال حاضر، ۱۳ صندوق سرمایه‌گذاری کالایی در بورس کالا فعالیت دارند که ۱۱ صندوق، صندوق‌های کالایی با پشتوانه طلا هستند. عمده دارایی صندوق‌های کالایی با پشتوانه طلا، گواهی سپرده سکه طلا و شمش طلا است.

وی یادآور شد: با توجه به موضوع فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا، این صندوق‌ها امکان سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مختلف بر پایه طلا از قبیل گواهی سپرده کالایی شمش و سکه طلا، قرارداد آتی شمش طلا، قرارداد اختیار معامله شمش و سکه طلا را دارند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر