بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۲
روند درآمدزایی شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر در اوج به سر می‌برد؛

"کتوسعه" در مسیر صعود

درآمد‌های عملیاتی شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر، نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۰۱ درصد افزایش داشته است.
کد خبر : ۲۷۵۲۷۶

بورس نیوز:
شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر با سرمایه ثبت شده ۱۰۷ میلیاردتومانی و ارزش بازار یک هزار و ۹۱۳ میلیاردتومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی ۹ ماهه منتهی به شهریورماه سال ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال ثبت کرد. این شرکت در پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ توانست ۲۴۷ میلیارد تومان از فروش محصولات خود و ارائه خدمات درآمد کسب کند؛ البته حدود ۶۲ میلیارد تومان از درآمد " کتوسعه " صرف هزینه تولید محصولات شده است.
درآمد‌های عملیاتی این شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۰۱ درصد افزایش یافت و از طرفی هزینه‌های تولید محصولات این شرکت معدنی نیز با ۳۵ درصد افزایش مواجه شد. در مجموع شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر توانست از فعالیت ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ خود، ۱۸۶ میلیارد تومان سود ناخالص کسب کند که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ حدود ۱۴۰ درصد افزایش‌یافته است.


شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر در این دوره ۹ ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۱۴۲ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۱۶۴ درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ از سود عملیاتی، سود خالص ۹ ماهه ۱۴۰۲ شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر به دست می‌آید که بر اساس این محاسبه صورت‌گرفته، شرکت توانسته است در پایان فصل تابستان سال ۱۴۰۲، بالغ بر ۱۲۲ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۳۸ درصد افزایش داشته است. 


حاشیه سود ناخالص در این دوره ۷۵ درصد و حاشیه سود خالص ۴۹ درصد است. تفاوت حاشیه سود خالص و ناخالص در این است که حاشیه سود ناخالص، هزینه‌ها را در نظر نمی‌گیرد. اما در تحلیل حاشیه سود خالص ممکن است چالش دیگری هم وجود داشته باشد که باید به آن‌ها توجه شود.
"کتوسعه" در پایان شهریورماه که دوره ۹ ماهه خود را سپری کرده است، موفق به ثبت ۱۴۵ میلیارد تومان سود انباشته شده است که ۸۲ میلیارد تومان بیشتر از دوره مشابه سال گذشته است. 
با نگاهی دقیق‌تر به‌صورت وضعیت‌های مالی "کتوسعه" می‌توان دریافت که این شرکت موفق به تحقق یک هزار و ۱۳۸ ریال سود خالص به‌ازای هر سهم شد. سود محقق شدة هر سهم در دوره مشابه سال گذشته، ۴۷۹ ریال بود.
در انتها در یک نمودار خلاصه شده، صورت سود و زیان شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر را ملاحظه می‌فرمایید؛

 

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
برچسب ها :
اخبار مرتبط
با اعلام شرکت توسعه صنایع و معادن کوثر؛

"کتوسعه" قرارداد منعقد کرد

جهش ۴۷۵ درصدی
توسعه صنايع و معادن کوثر رکورد زد؛

جهش ۴۷۵ درصدی "کتوسعه"

ارسال نظر