بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱
سقف صندوق گنجینه آینده روشن  به ۲ میلیارد واحد افزایش یافت
معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده از افزایش سقف صندوق گنجینه آینده روشن به ۲ میلیارد واحد قابل معامله خبر داد.
کد خبر : ۲۷۶۰۵۰

به گزارش بورس نیوز، جلال سیدی، معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده از افزایش سقف صندوق گنجینه آینده روشن به ۲ میلیارد واحد قابل معامله خبر داد و اظهار کرد: ارزش دارایی صندوق گنجینه آینده روشن که با نماد صایند در تمامی سامانه‌های معاملاتی قابل معامله است، در مدت زمات کمتر از ۵ ماه از ۵۰۰ میلیارد ریال به بیش از ۱۳۷۰۰ میلیارد ریال یعنی بیش از ۲۷۵۰ درصد، افزایش یافته است. این رشد چشمگیر در بازار سرمایه بویژه در مقایسه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت قابل معامله کم سابقه بوده و همچنین در طی ۵۰ روز اخیر تعداد واحد‌های این صندوق از یک میلیارد واحد قابل معامله به ۲ میلیارد واحد افزایش داشته است.

وی علت رشد صندوق صایند را بازدهی عالی، نقدشوندگی بسیار بالا و وجود تیم‌های متخصص تحلیلی و سرمایه‌گذاری جهت رصد دقیق بازار‌های بدهی، بانکی و همچنین ورود و خروج به موقع در سهام خلاصه کرد و افزود: مدیر صندوق با استفاده از تحلیل‌های منسجم، رصد بازار بدهی، سهام و سپرده بانکی توانسته سرمایه‌گذاری دارایی صندوق را به نحوی مدیریت کند که از نوسانات بازار سرمایه به دور باشد و در عین حال با ارتقای سطح کیفی دارایی‌ها، بیشترین بازدهی ممکن یعنی سود موثر سالانه بیش از ۲۸ درصد را کسب کند. در همین راستا باتوجه به خرید سهم‌های بنیادی، ورود و خروج به موقع در بازار سرمایه، بهره‌مندی از نرخ سود مناسب سپرده‌های بانکی و خرید اوراق مشارکت پربازده، ترکیب دارایی‌های این صندوق در سهام، سپرده بانکی و اوراق مشارکت به ترتیب حدود ۲، ۴۰ و ۵۸ درصد است. 

معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده سرمایه‌گذاری در صندوق گنجینه آینده روشن را مناسب افراد ریسک‌گریز و شرکت‌های حقوقی دارای سرمایه در گردش و یا دارای منابع کوتاه مدت عنوان کرد و گفت: این صندوق که از نوع صندوق‌های تجمیع شونده است یعنی سود روزانه به مبلغ سرمایه‌گذاری افزوده می‌شود، دارای بازدهی بیشتر از سپرده بانکی و کمترین ریسک نسبت به دیگر صندوق‌های بازار سرمایه است. همچنین سرمایه‌گذاران می‌توانند جهت سرمایه‌گذاری مجدد و یا برداشت سود یا اصل مبلغ سرمایه‌گذاری، با توجه به قیمت NAV، شخصاً یا با برقراری ارتباط با کارشناسان صندوق اقدام به خرید و فروش واحد‌های خود کنند.

وی ضمن اشاره به اقدام جدید کارگزاری بانک آینده جهت حذف کارمزد معاملات نماد صایند اظهار داشت: در حال حاضر صایند به عنوان پربازده‌ترین صندوق با درآمد ثابت کشور و به عنوان یکی از نقدشونده‌ترین صندوق‌ها، به منظور ارائه خدمات بهتر اقدام به حذف کارمزد معاملات برای سرمایه‌گذارانی که از طریق درگاه کارگزاری بانک آینده اقدام به خرید و فروش واحد صندوق صایند کنند، کرده است. همچنین با توجه به عدم طی شدن فرایند اداری، در حال حاضر چنانچه طی معامله صایند از حساب سرمایه‌گذار مبلغی جهت کارمزد کسر شود، کارمزد مربوطه کمتر از یک ماه به حساب کاربری اشخاص واریز می‌شود، با این حال با توجه به هماهنگی که با شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه صورت گرفته است، در آینده نزدیک، بصورت لحظه‌ای کارمزد معاملات صایند مستقیما به حساب اشخاص عودت داده می‌شود و با این اقدام، سود اشخاصی که از درگاه کارگزاری بانک آینده اقدام به سرمایه گذاری در صندوق با درامد ثابت گنجینه آینده روشن (نماد صایند) کنند، بیشتر خواهد بود. 

سیدی مهم‌ترین هدف تیم مدیریتی کارگزاری بانک آینده را صیانت از منافع سرمایه‌گذارن دانست و گفت: کارگزاری بانک آینده با مدیریت بهینه منابع و مدیریت اصولی ریسک توانسته به ثبات عملکرد، بازدهی تکرارپذیر صندوق‌ها و حفظ نقدشوندگی بالای آن‌ها دست یابد. همچنین برنامه‌های آتی کارگزاری در زمینه توسعه فعالیت صندوق ها، ارائه خدمات متنوع به سرمایه‌گذاران، حفظ بازدهی فعلی و افزایش آن و ارائه خدمات آموزشی در خصوص صندوق‌های سرمایه گذاری است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
تامین مالی ابتکار عمل توسعه
معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده:

تامین مالی ابتکار عمل توسعه

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.