بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۸
براساس گزارش مرکز آمار؛

نرخ تورم آبان ماه به ۲.۲ درصد رسید

نرخ تورم آبان ماه به ۲.۲ درصد رسید
گزارش مرکز آمار از شاخص قیمت مصرف‌کننده نشان می‌دهد نرخ تورم ماهانه در آبان ماه به ۲.۲ درصد رسیده که نسبت به ماه گذشته ۰.۱ واحد درصد کاهش یافته است.
کد خبر : ۲۷۶۲۷۸

به گزارش بورس نیوز، در آبان ماه ١٤٠٢ تورم ماهانه خانوار‌های کشور برابر ٢،٢ درصد بوده است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات»، ١.٠ درصد و برای گروه عمده «کالا‌های غیرخوراکی و خدمات»، ٢.٧ درصد بوده است.

براساس این گزارش؛ در آبان ماه ١٤٠٢ تورم ماهانه خانوار‌های کشور برابر ٢،٢ درصد بوده است که نسبت به تورم ۲.۳ درصدی مهر ماه، کاهش ۰.۱ واحد درصدی را نشان می‌دهد. همچنین، تورم ماهانه آبان برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات»، ١.٠ درصد و برای گروه عمده

در گزارش مرکز ایران آمده است؛ در آبان ماه ١٤٠٢ نرخ تورم سالانه برای خانوار‌های کشور نیز به ٤٤،٩ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٠،٦ واحد درصد کاهش یافته است.

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن است.

گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد؛ در آبان ماه ١٤٠٢، تورم نقطه به نقطه خانوار‌های کشور، ٣٩،٢ درصد بوده است؛ یعنی خانوار‌های کشور به طور میانگین، ٣٩.٢ درصد بیشتر از آبان ماه ١٤٠١ برای خرید یک مجموعه کالا‌ها و خدمات یکسان، هزینه کرده‌اند. تورم نقطه به نقطه آبان ماه ١٤٠٢، در مقایسه با ماه قبل، بدون تغییر بوده است. منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

این گزارش می‎‌افزاید: تورم نقطه به نقطه دهک‌های پایین، از تورم نقطه به نقطه دهک‌های بالا کمتر بوده است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ارسال نظر