بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
حفظ جایگاه دهمی ایران در بین فولادسازان جهانی
انجمن جهانی فولاد اعلام‌کرد: تولید جهانی فولاد خام در ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری میلادی به یک میلیارد و ۵۶۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید.
کد خبر : ۲۷۶۲۷۹

به گزارش بورس نیوز، انجمن جهانی فولاد در تازه‌ترین گزارش خود از تولید یک میلیارد و۵۶۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد در جهان از ابتدای ژانویه تا پایان اکتبر ۲۰۲۳ میلادی خبر داد که حاکی از رشد ۲ دهم درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

این در حالی است که میزان تولید فولاد خام ایران در مدت یاد شده، با افت یک دهم درصدی، ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به ثبت رسیده است.

جایگاه دهمی ایران در بین فولادسازان جهانی حفظ شد.

برپایه این گزارش، ۷۱ فولادساز بزرگ جهان در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی ۱۵۰ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی ۶ دهم درصد افزایش یافته است.

همچنین در مدت یاد شده، ایران توانست سه میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کند و با این میزان تولید همچنان در جایگاه دهم تولید جهانی فولاد بایستد.

از ابتدای ژانویه تا پایان اکتبر امسال میلادی، چین با تولید ۸۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان پیشتاز تولید این محصول در جهان است. پس از آن، هند با تولید ۱۱۶ میلیون و۳۰۰ هزار تن، ژاپن با تولید ۷۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن، ایالات متحده آمریکا با تولید ۶۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تن و روسیه با تولید۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام در جایگاه‌های دوم تا پنجم ایستادند.

در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال میلادی، کره جنوبی با تولید ۵۵ میلیون و ۹۰۰هزار تن فولاد خام، آلمان با تولید ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تن، ترکیه با تولید ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن، برزیل با تولید ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و ایران با تولید ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به ترتیب رتبه‌های ششم تا دهم تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص دادند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر