بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹
کارنامه درخشان فولاد خوزستان در ۸ ماهه نخست سال جاری
، شرکت فولاد خوزستان با وجود محدودیت‌های برق در تابستان امسال و رکود بازار‌های داخلی و جهانی فولاد، عملکرد بسیار موفقی را در ۸ ماهه نخست سال جاری به ثبت رسانده است.
کد خبر : ۲۷۶۴۱۹

به گزارش بورس نیوز، شرکت فولاد خوزستان با وجود محدودیت‌های برق در تابستان امسال و رکود بازار‌های داخلی و جهانی فولاد، عملکرد بسیار موفقی را در ۸ ماهه نخست سال جاری به ثبت رسانده و درآمد فروش محصولات آن از آغاز امسال تا انتهای آبان، بیش از ۹۰ درصد کل درآمد این شرکت در ۱۲ ماهه سال گذشته بوده است.

 درآمد فروش محصولات فولاد خوزستان در ۸ ماهه نخست سال جاری ۴۷ هزار و ۸۴۹ میلیارد تومان بوده است که جهش ۵۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
 
 فولاد خوزستان از ابتدای فروردین تا انتهای آبان سال جاری، بیش از ۲.۷ میلیون تن محصول شامل شمش فولادی، اسلب، آهن اسفنجی و گندله به بازار‌های داخلی و جهانی عرضه کرده است که ۹.۱ درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته است.
 
 این شرکت بیش از ۲ میلیون تن از محصولات مختلف زنجیره آهن و فولاد را در ۸ ماهه نخست امسال در بازار داخلی به فروش رسانده است که حاکی از رشد ۲۸.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ است.
 
 فولاد خوزستان به‌عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده نیاز بازار داخلی به فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب)، در ۸ ماهه نخست سال ۱۴۰۲، بیش از ۱.۵ میلیون تن فولاد میانی به بازار داخلی تزریق کرده است که رشد ۱۵.۱ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. بدین‌ترتیب، فولاد خوزستان نقش بی‌بدیلی در تامین نیاز‌های نوردکاران داخلی و صنایع پایین‌دستی در سال جاری داشته است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر