بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲
پس از تقدیم لایحه بودجه به مجلس؛

کمیسیون تلفیق بودجه تشکیل شده است

کمیسیون تلفیق بودجه تشکیل شده است
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده همدان مبنی بر تشکیل کمیسیون تلفیق بودجه پیش از تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ و خلاف آئین نامه بودن این موضوع، گفت: کمیسیون تلفیق بودجه در عصر روز سه شنبه که لایحه بودجه به مجلس تقدیم شده، تشکیل شده است.
کد خبر : ۲۷۶۴۹۳

به گزارش بورس نیوز، احمدحسین فلاحی، در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۲ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه‌ای ضمن تبریک هفته بسیج و تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا (س) و محکومیت حملات مجدد رژیم صهیونیستی با استناد به مواد ۱۶، ۲۲ و ۴۱ آئین نامه داخلی مجلس، عنوان کرد: در ماده ۱۶ خطاب به هیات رئیسه باید عنوان کرد ضمن تشکر از همه زحمات، هیات رئیسه باید طبق آئین نامه داخلی عمل کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موردی که بیان می‌کنم صرفا برای این است که به آن ورود و نسبت به آن رسیدگی شود. در ماده ۴۱ آئین نامه داخلی مجلس تصریح شده که تشکیل کمیسیون تلفیق بودجه باید پس از تحویل لایحه بودجه باشد، اما در روندی که صورت گرفت خلاف آئین نامه انجام شده است.

وی تصریح کرد: در آستانه انتخابات باید از حاشیه به دور باشیم و مجلس یازدهم که تلاش‌های بسیاری داشته نباید با چنین اقداماتی زیر سوال برود بنابراین کمیسیون تشکیل شده فعلی مشروعیت ندارد.

فلاحی همچنین خواستار ممانعت از ورود افراد متفرقه در صحن شد و گفت: مجلس شان و جایگاهی دارد که نباید زیر سوال برود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، عنوان کرد: در روز سه شنبه‌ای که کمیسیون تلفیق تشکیل شده در همان روز لایحه بودجه به مجلس تقدیم شده که آقای حسینی معاون رئیس جمهور می‌تواند این مسئله را تائید کند. در خصوص اینکه افراد غیر نماینده نیز در صحن تردد نداشته باشند نیز موضوعی است که نمایندگان دولت باید به آن توجه داشته باشند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر