بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۴
داده های وزارت اقتصاد ژاپن نشان می دهد؛

افزایش تولید یک درصدی در ژاپن

افزایش تولید یک درصدی در ژاپن
داده‌های وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن (METI) نشان داد که تولید صنعتی در اکتبر نسبت به ماه قبل یک درصد افزایش یافته است.
کد خبر : ۲۷۶۵۴۶

به گزارش بورس نیوز، داده‌های وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن (METI) نشان داد که تولید صنعتی در اکتبر نسبت به ماه قبل یک درصد افزایش یافته است. این آمار تقریباً مطابق با میانگین پیش‌بینی بازار برای رشد ۰.۸ درصدی و به دنبال افزایش ۰.۵ درصدی در سپتامبر بود.

تولید قطعات و دستگاه‌های الکترونیکی در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد افزایش یافت که توسط مدار‌های مجتمع اکسید فلز نیمه هادی و مدار‌های مجتمع هیبریدی افزایش یافت.

تولید وسایل نقلیه موتوری نیز به لطف فروش قوی خودرو‌های سواری کوچک و کامیون‌ها، در ماه اکتبر دو درصد افزایش یافت. با این حال، تولید خودرو‌های سواری معمولی ۴ درصد کاهش یافت که تا حدی به دلیل اختلالات در خودروساز بزرگ تویوتا موتور بود. تویوتا کار در چندین کارخانه را برای بخش‌هایی از ماه گذشته به حالت تعلیق درآورد. با این حال، این خودروساز از افزایش ۳۹.۲ درصدی در تولید داخلی خبر داد که دلیل این افزایش کاهش کمبود تراشه است.

در این راستا آمار‌ها نشان داد که تولیدات کارخانه ژاپن برای دومین ماه متوالی در اکتبر با بیشتر شدن تولید مدار‌های مجتمع و خودرو‌ها افزایش یافت، اگرچه مشکلاتی مرتبط با تقاضای خارجی وجود داشت.

داده‌ها نشان می‌دهد که فروش خرده فروشی ژاپن در ماه اکتبر نسبت به سال قبل ۴.۲ درصد افزایش یافته است و بیستمین ماه متوالی افزایش را نشان می‌دهد، اما این سرعت کمتر از میانگین پیش‌بینی بازار برای افزایش ۵.۹ درصدی بود. خرده‌فروشی در ماه اکتبر در مقایسه با ماه قبل، به دنبال افزایش ۰.۴ درصدی در سپتامبر، تحت فشار قیمت‌ها، ۱.۶ درصد کاهش یافت.

طبق گزارش رویترز، بانک اطلاعات تیکوکو در این گزارش اعلام کرد که دو سال فشار افزایش قیمت مواد غذایی در حال حاضر به پایان خواهد رسید.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر