بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
اعلام قیمت نفت سنگین ایران از سوی اوپک
جدیدترین گزارش بازار نفت سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در نوامبر به ۸۵ دلار در هر بشکه رسید که ۶ دلار و ۵۵ سنت معادل ۷.۲ درصد در مقایسه با قیمت ۹۱ دلار و ۵۵ سنت در اکتبر، کاهش داشت.
کد خبر : ۲۷۶۸۸۳

به گزارش بورس نیوز، جدیدترین گزارش بازار نفت سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در نوامبر به ۸۵ دلار در هر بشکه رسید که ۶ دلار و ۵۵ سنت معادل ۷.۲ درصد در مقایسه با قیمت ۹۱ دلار و ۵۵ سنت در اکتبر، کاهش داشت.

میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، ۸۳ دلار و ۴۷ سنت در مقایسه با میانگین ۱۰۱ دلار و ۷۶ سنت در مدت مشابه سال ۲۰۲۲ بوده است.

ارزش سبد نفتی اوپک در نوامبر، به ۸۴ دلار و ۹۲ سنت در هر بشکه رسید که ۶دلار و ۸۶ سنت معادل ۷.۵ درصد در مقایسه با ۹۱ دلار و ۷۶ سنت در اکتبر، کاهش داشت. میانگین ارزش سبد نفتی اوپک از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، به ۸۳ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه رسید که در مقایسه با میانگین ۱۰۱ دلار و ۸۹ سنت در مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ دلار و ۶۱ سنت معادل ۱۸.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

همه زیرمجموعه‌های سبد نفتی اوپک در ماه میلادی گذشته کاهش داشتند، اما گرید‌های نفتی سبکتر غرب و شمال آفریقا، بیشترین کاهش را تجربه کردند.

طبق آمار منابع ثانویه اوپک، مجموع تولید نفت اوپک در نوامبر، به ۲۷.۸۴ میلیون بشکه در روز رسید که بر مبنای ماه به ماه، ۵۷ هزار بشکه در روز کاهش داشت. تولید نفت به طور عمده در ونزوئلا، لیبی و کویت افزایش پیدا کرد، اما در عراق، آنگولا و نیجریه کاهش یافت.

تولید نفت ایران با ۷۰۰۰ بشکه در روز افزایش، به ۳.۱۲۸ میلیون بشکه در روز رسید.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر