بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
تجارت ۳.۵ میلیارد دلاری ایران و عمان
وزیر صمت گفت: هدف تجارت با عمان برای قدم اول ۳.۵ میلیارد دلار در سال است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد به سادگی می‌توانیم به ۵ میلیارد دلار برسانیم. برآورد‌های ما نشان می‌دهد برای سال آینده این رقم دست یافتنی خواهد بود.
کد خبر : ۲۷۶۹۵۶

به گزارش بورس نیوز، عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: از اهداف وزارت سمت تسهیل تجارت برای بازرگانان است و یکی از این راهکار‌ها کاهش تعرفه‌های تجاری است. تعرفه‌های تجارت ترجیحی کمی از تجارت آزاد بالاتر و محدودتر هستند، اما اثر بخشی مناسبی بر میزان تجارت دارند. با توجه به عضویت عمان در gcc (شورای همکاری خلیج فارس) ما میتوانیم توافهم نامه تجارت ترجیحی داشته باشیم و فهرستی از کالا‌ها شامل نرخ‌های پایین‌تر باشد. این میتواند منفعت بازرگانان را افزایش داده و در نهایت منجر به افزایش میزان تجارت دو کشور شود.

وی تاکید کرد: هدف تجارت با عمان برای قدم اول ۳.۵ میلیارد دلار در سال است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد به سادگی می‌توانیم به ۵ میلیارد دلار است. براورد‌های ما نشان می‌دهد برای سال آینده این رقم دست یافتنی خواهد بود. از بازرگانان و تجار کشور می‌خواهیم از ظرفیت کشور‌هایی مثل عمان، با توجه به روابط خوب دیپلماتیک، استفاده کنند تا به توسعه تجارت و در نهایت بهبود وضعیت اشتغال و معیشت مردم منجر شود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر