بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
رشد ۳ درصدی سرانه ملی ایرانی‌ها در سال ۲۰۲۲
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک جهانی در مورد درآمد سرانه ملی ۱۲۳ کشور دنیا نشان می‌دهد ایران در میانه جدول رده بندی کشور‌های دنیا از این نظر قرار گرفته است.
کد خبر : ۲۷۷۱۳۹

به گزارش بورس نیوز، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک جهانی در مورد درآمد سرانه ملی ۱۲۳ کشور دنیا نشان می‌دهد ایران در میانه جدول رده بندی کشور‌های دنیا از این نظر قرار گرفته است.

این نهاد بین المللی درآمد سرانه ملی ایران در سال ۲۰۲۲ را ۵۴۹۹ دلار محاسبه کرده و ایران را از این نظر در جایگاه ۶۱ قرار داده است. بر این اساس درآمد سرانه ملی ایران در این سال از ۶۰ کشور جهان کمتر و بیشتر از ۶۲ کشور جهان بوده است.

درآمد سرانه ملی ایرانی‌ها در این سال با افزایش ۱۵۶ دلاری معادل ۳ درصد نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است. در سال ۲۰۲۱ رقم درآمد سرانه ملی ایرانی‌ها ۵۳۴۳ دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش برمودا بیشترین درآمد سرانه ملی را در سال ۲۰۲۲ داشته است. درآمد سرانه ملی این کشور بیش از ۱۰۹ هزار دلار بوده و سوئیس با ۸۶ هزار دلار در رتبه دوم و لوکزامبورگ با ۷۴ هزار دلار در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.

کشور آفریقایی بروندی با درآمد سرانه ملی ۲۶۳ دلاری در انتهای جدول رده بندی جهانی از این نظر قرار گرفته است.

برخی کشور‌ها که درآمد سرانه ملی کمتری از ایران در این سال داشته اند عبارتند از: ارمنستان با ۴۹۰۹ دلار، مصر با ۴۰۴۳ دلار، الجزایر با ۳۸۹۴ دلار، تونس با ۳۷۹۶ دلار، هند با ۲۰۴۷ دلار، اوکراین با ۲۱۶۱ دلار و پاکستان با ۱۶۷۱ دلار.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.