بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۰۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶
برگزاری جلسه تحلیل بازارگردانی نماد کنور توسط تامین سرمایه تمدن
جلسه تحلیل بازارگردانی نماد کنور توسط شرکت تامین سرمایه تمدن بعنوان بازارگردان با حضور دکتر مسعود بابایی معاونت مالی و اقتصادی توسعه معدنی و صنعتی صبانور و جمعی از فعالان بازارسرمایه  برگزار گردید. 
کد خبر : ۲۷۷۲۱۲

به گزارش بورس نیوز، در این نشست مسعود بابایی معاونت مالی و اقتصادی توسعه معدنی و صنعتی صبانور در خصوص طرح‌های توسعه مهم شرکت گفت: طرح تولید ۲ میلیون تن کنستانتره گلالی می‌باشد که پیش بینی می‌گردد تا زمستان ۱۴۰۴ به بهر برداری برسد. خوراک این طرح توسط معدن گلالی تامین خواهد شد. بدین منظور با اکتشافات جدید، برنامه استخراج سالیانه سنگ از معدن گلالی از ۵۰۰ هزار تن سالیانه فعلی به ۴ میلیون تن در سال ۱۴۰۵ خواهد رسید.

وی افزود:  صبانور مالک ۷۰ درصد شرکت صبا امیدغرب خاورمیانه می‌باشد. این شرکت طرح تولید ۱ میلیون تن گندله را در منطقه شهرک کردستان در دست اقدام دارد که پیشرفت فیزیکی ان حدود ۵۲ درصد است و پیش بینی می‌شود تا پاییز سال آینده به بهره برداری برسد. خوراک این طرح از کنستانتره شهرک کردستان تامین خواهد شد.

مسعود بابایی معاونت مالی و اقتصادی توسعه معدنی و صنعتی صبانورتصریح کرد: طرح توسعه افزایش ۲ میلیون تنی کنستانتره در شهرک کردستان و حل مشکل تامین آب در منطقه شهرک با انعقاد قرارداد ۱۰ ساله تصفیه فاضلاب بیجار از دیگر طرح‌های شرکت می‌باشد. 

وی افزود: شرکت صبانور تاکنون بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان در زمینه اکتشافات هزینه کرده است هر چند میزان ذخایر قطعی جدید شرکت هنوز مشخص نشده است، ولی برآورد‌ها از افزایش حداقل دوبرابری ذخایر شرکت خبر می‌دهد.

برگزاری جلسه تحلیل بازارگردانی نماد کنور توسط تامین سرمایه تمدن

مسعود بابایی یادآور شد: صبانور  مالک ۳۰ درصد صنایع فولاد کردستان می‌باشد که طرح ۱.۶ میلیون تنی آهن اسفنجی و ۱ میلیون تنی نورد گرم را در دست احداث دارد وشرکت  به منظور تنوع بخشی به سبد محصولات خود و تکمیل زنجیره فولاد، اقدام به سرمایه گذاری در این شرکت نموده است.

معاونت مالی و اقتصادی توسعه معدنی و صنعتی صبانور در پایان گفت: کنور مالک ۶۰ درصد شرکت معدن کار باختر می‌باشداین شرکت استخراج از ۴ معدن فعلی را برعهده دارد و با توجه به افزایش استخراج سالیانه در سال‌های پیش رو علی الخصوص در معدن گلالی، با افزایش حجم فعالیت روبرو خواهد شد. همینطور جهت بهره برداری از معدن جانجا که قراردادی به ارزش ۱، ۷۰۰ میلیارد تومان به مدت سه سال دارد، تجهیزات موردنیاز تهیه شده است.

در این جلسه پس از ارائه تحلیلی از شرکت صبانورتوسط فرشته تکسیبی کارشناس مدیریت تحلیل و مطالعات اقتصادی تامین سرمایه تمدن، توضیحات تکمیلی در زمینه فعالیت‌ها و طرح‌های توسعه شرکت توسط معاونت مالی آن مطرح گردید و در انتهای جلسه نیز، پرسش و پاسخ برگزار شد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.