بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰
افتتاح خط تولید شیفتر گیربکس خودروهای اتوماتیک گروه صنعتی ایران خودرو

از روند توسعه شبکه تامین با استراتژی حذف هزینه های مازاد حمایت می‌شود

از روند توسعه شبکه تامین با استراتژی حذف هزینه های مازاد حمایت می‌شود
به منظور بررسی روند تولید شبکه تامین در استان مازندران، مدیرعامل شرکت ساپکو ضمن بازدید از خطوط تولیدی، ریخته‌گری و ماشین‌کاری دنده فلایویل و پلیت درایو شرکت فراصنعت آمل، خط تولید شیفتر خودروهای اتوماتیک گروه صنعتی ایران خودرو را در این شرکت افتتاح کرد.
کد خبر : ۲۷۷۶۸۶

به گزارش بورس نیوز، کیانوش پورمجیب در حاشیه بازدید از دو شرکت فراصنعت آمل و فولادین ذوب آمل که با حضور مقامات کشوری اعم از فرماندار، معاون استاندار و معاونان صنایع استان صورت گرفت، آغاز تحریم‌های خودخواسته داخلی، پنج سال پس از تحریم‌های ظالمانه را از چالش‌های بزرگ صنعت خودروی کشور عنوان کرد و گفت: این تحریم‌ها صنعت بالنده خودرو را با ۱۲۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته مواجه کرده است و برای مثال گروه صنعتی ایران خودرو در شرایطی غیر منصفانه، ناگزیر از فروش محصولی نظیر پژو پارس با ۱۰۰ میلیون تومان زیان است.

وی تحریم‌های داخلی را به مراتب پیچیده‌تر از تحریم خارجی دانست و اظهار کرد: صنعت خودروسازی به چاه نفت وصل نیست، اما با وجود مشکلات متعدد نظیر کمبود نقدینگی و تحریم‌های داخلی با هدف حمایت از تولید و کاهش ارزبری، ایران‌خودرو شمارگان تولید را بالغ بر۲۲۰۰ دستگاه در روز حفظ کرده است.

پورمجیب ضمن تقدیر از اقدامات و برنامه‌های توسعه در شرکت‌های فولادین ذوب آمل و فرا صنعت آمل، گفت: به منظور تداوم حرکت کشتی صنعت خودروی کشور در گروه صنعتی ایران خودرو و ساپکو، تلاش‌های بسیاری صورت‌گرفته و ما چشم امید به چاره اندیشی مسوولان کشور برای حل مشکلات خودساخته در حوزه خودرو دوخته ایم و در این مسیر ضمن حمایت از روند‌های توسعه شبکه تامین، به دنبال حذف هزینه‌های مازاد به عنوان یکی از خواسته‌های مردم و تحقق تولید اقتصادی هستیم و استراتژی ما قیمت بهینه با کیفیت یکسان در بحث تولید و روند تعامل با سازندگان است.

پورمجیب، عدم توجه به کیفیت را خط قرمز گروه صنعتی ایران خودرو و ساپکو و به عنوان یک اصل، غیر قابل چانه زنی دانست.

مدیرعامل ساپکو اقدامات انجام شده در زمینه خودکفایی و تولید شیفتر خودرو‌های اتوماتیک و درایو پلیت را هم‌سو با سیاست‌های کاهش ارزبری گروه صنعتی ایران خودرو دانست و خواستار افزایش دقت و هوشمندی بیش‌تر در زمینه برنامه ریزی و هم‌سانی تولید با نیاز واقعی خودروساز به منظور تحقق تولید اقتصادی دانست.

گفتنی است، سالن تولید فولاد آلیاژی شرکت فولادین‌ذوب آمل با بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه احداث، بسترساز اشتغال ۲۰۰ نفر برای تولید فولاد‌های مصرفی در قطعات خودرو است و خودکفایی شیفتر گیربکس خودرو‌های اتوماتیک گروه صنعتی ایران خودرو زمینه ساز کاهش ارزبری و عدم وابستگی تامین به خارج از کشور خواهد بود.

مدیران ارشد ساپکو ضمن حضور در دو شرکت فولادین‌ذوب آمل و فراصنعت آمل، از خطوط ریخته‌گری، سنگ‌زنی، تست، ماشین‌کاری و تولید و مونتاژ قطعات چدنی نشکن و خاکستری خودرو‌های ۴۰۵، ۲۰۶، سمند و دنا بازدید کردند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
سیاست دیپلماسی اقتصادی کشور بر حمایت از خودروسازی استوار است
مدیرکل دفتر هماهنگی های اقتصادی وزارت امور خارجه در بازدید از ایران خودرو:

سیاست دیپلماسی اقتصادی کشور بر حمایت از خودروسازی استوار است

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.