بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷
سکه جدید و بدون تاریخ به بازار می آید
رئیس کل بانک مرکزی گفت: سکه جدیدی در دستور کار این مرکز است که به بازار عرضه می‌شود؛ سکه‌های جدید بدون تاریخ و بصورت تمام بهار آزادی با طرح جدید ضرب شده است.
کد خبر : ۲۷۷۷۵۷

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی با اعلام سیاست‌های جدید این بانک در حوزه طلا و سکه گفت: بانک مرکزی به دنبال تعدیل قوانین مربوط به واردات طلای کشور است. همواره تلاش داشتیم ذخایر طلای کشور افزایش یابد. اقدامات اخیر باعث افزایش ذخایر ارز و طلای کشور شد. تصمیم جدید ما این است که از چهارشنبه طلا در مرکز مبادله ارزی عرضه شود.

وی با اشاره به حضور در مرکز نشر اسکناس و ضرب سکه بانک مرکزی گفت: سکه جدیدی در دستور کار این مرکز است که به بازار عرضه می‌شود؛ سکه‌های جدید بدون تاریخ و بصورت تمام بهار آزادی با طرح جدید ضرب شده است.

رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد: از امروز عرضه طلا به بازار افزایش می‌یابد و این افزایش عرضه از طریق ضرب سکه‌های جدید و عرضه سکه‌های قبلی انجام می‌شود.

فرزین با تأکید براینکه سکه‌های جدید بانک مرکزی با با سکه‌های قبلی ضرب شده تفاوت‌هایی دارد، تصریح کرد: توان ضرب روزانه ۲۰ هزار سکه را داریم. فعلا با ضرب سکه تمام، کار را شروع می‌کنیم.

وی با تأکید براینکه مرکز مبادله بستر مبادله طلا هم است و برنامه بانک مرکزی تقویت این مرکز است، گفت: فعلا قصد عرضه شمش در مرکز مبادله داریم؛ مقررات این کار در روز‌های اخیر نهایی شده است، اگر بخواهیم سکه هم عرضه کنیم در آینده تصمیم گیری می‌کنیم.

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
اخبار مرتبط
رشد منفی شاخص های اقتصادی منطقه یورو
معاون بانک مرکزی اروپا گفت:

رشد منفی شاخص های اقتصادی منطقه یورو

نرخ رسمی یورو کاهش یافت
با اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی یورو کاهش یافت

ارسال نظر
نظرات بینندگان
علی از تهران
Germany
جمعه ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۸
از کی قرار این سکه ها توی بازار عرضه بشه زمان دقیق کی هست.؟؟؟
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.