بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱
طلای جهانی بالاتر از ۲۰۵۰ دلار
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۷ درصد افزایش به ۲۰۵۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.
کد خبر : ۲۷۷۷۹۱

به گزارش بورس نیوز، قیمت طلا در روز دوشنبه افزایش یافته و بالاتر از سطح ۲۰۵۰ دلار قرار دارد. تمایل برای خرید این فلز گرانبها به عنوان یک پشتوانه ایمن به دنبال افزایش تنش‌ها در خاورمیانه و احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، بالا رفته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۷ درصد افزایش به ۲۰۵۴ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۳۱ درصدی به ۲۰۵۸ دلار رسیده است.

جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس به صدمین روز خود رسیده و حملات بی‌وقفه رژیم صهیونیستی به غزه ادامه دارد. یمن هم تهدید کرده پاسخ حمله هوایی آمریکا به مواضع خود را خواهد داد. بدین ترتیب تنش‌ها در خاورمیانه بالا گرفته است.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان داد قیمت تولیدکننده در این کشور به طور غیر منتظره‌ای در ماه دسامبر کاهش یافته است. بدین ترتیب سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا پایین می‌آید.

تاجران احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو ۱۶۶ واحد در سال جاری میلادی کاهش یابد. این تاجران ۷۹ درصد احتمال می‌دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه مارس آغاز شود.

تحلیلگران فنی رویترز تخمین می‌زنند قیمت طلا بالاتر از ۲۶۰ دلار تثبیت شود و تا محدوده ۲۰۷۱ و ۲۰۷۹ دلار افزایش یابد.

قیمت نقره امروز با ۰.۴۵ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۴۴ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۷ درصد افزایش ۹۱۵ دلار و ۹۰ سنت معامله می‌شود.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
طلا تغییر چندانی نداشت
در بازارهای جهانی؛

طلا تغییر چندانی نداشت

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.