بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۷
افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال
حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲.۰۹ میلیارد دلار است که ۸.۰۰ درصد افزایش داشته است.
کد خبر : ۲۷۷۸۰۴

به گزارش بورس نیوز، پیش‌بینی می‌شود که بیت‌کوین در سال جاری به دنبال تایید چشمگیر اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) به بالاترین حد خود برسد.

صندوق‌ها به سرمایه‌گذاران خرد بیشتری اجازه می‌دهند تا بیت‌کوین را به صورت غیرمستقیم از طریق سهام معامله شده در بورس نگهداری کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار روز چهارشنبه تغییرات قانونی تصویب کرد تا امکان ایجاد این صندوق‌ها را فراهم کند، اما گفت این حرکت «به هیچ وجه نباید نشان دهنده تمایل کمیسیون برای تایید استاندارد‌های فهرست‌بندی اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری در نظر گرفته شود».

چندین کارشناس رمزارز تایید کردند که این حرکت طیف سرمایه‌گذارانی را که می‌توانند در معرض این ارز دیجیتال قرار بگیرند، متنوع می‌کند.

ارزش بیت‌کوین در طول سال ۲۰۲۳ بیش از دو برابر شد و قیمت توکن حدود ۱۵۲ درصد افزایش یافت. سایر ارز‌های دیجیتال نیز شاهد افزایش قیمت بودند و پیش‌بینی می‌شود تا آخر امسال ارزش رمزارز محبوب به ۱۰۰ هزار دلار برسد.

در روز جمعه، بیت‌کوین پس از این که برای مدت کوتاهی از ۴۹ هزار دلار در این هفته عبور کرد، بیش از ۴۴ هزار دلار در هر سکه معامله شد، سطحی که از دسامبر ۲۰۲۱ مشاهده نشده بود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۱.۶۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۸۲ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۷۹ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۱ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲.۰۹ میلیارد دلار است که ۸.۰۰ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۴.۹۵ میلیارد دلار است که ۹.۵۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۵.۹۷ میلیارد دلار است که ۸۸.۲۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.